Denizen İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Denizen İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Denizen Nedir?

Denizen, bir bölgede ya da yerde yaşayan kişi ya da hayvan anlamına gelir. Bu kelime, genellikle bir yerin sürekli sakinleri için kullanılır.

Denizen İle İlgili 20 Örnek Cümle:

 1. The park denizens are mostly ducks and geese. (Parktaki sakinler çoğunlukla ördek ve kazlardır.)
 2. He was a denizen of the city for over 20 years. (20 yıldan fazla süredir şehrin sakinlerindendi.)
 3. The denizens of the forest include bears, deer, and rabbits. (Ormanın sakinleri arasında ayılar, geyikler ve tavşanlar bulunur.)
 4. The denizens of the deep sea are adapted to extreme pressure and darkness. (Derin denizlerin sakinleri, aşırı basınç ve karanlığa uyum sağlamışlardır.)
 5. The denizens of the nightclub danced until dawn. (Gece kulübünün sakinleri, şafağa kadar dans ettiler.)
 6. The denizens of the apartment complex complained about the noise. (Apartman kompleksinin sakinleri, gürültüden şikayet ettiler.)
 7. The denizens of the nursing home enjoyed the visit from the local school children. (Huzurevi sakinleri, yerel okul çocuklarının ziyaretinden keyif aldılar.)
 8. The denizens of the desert are adapted to survive in a harsh environment. (Çölün sakinleri, zorlu bir ortamda hayatta kalmak için uyum sağlamışlardır.)
 9. The denizens of the city were shocked by the sudden snowstorm. (Şehrin sakinleri, aniden başlayan kar fırtınasından şok oldular.)
 10. The denizens of the jungle include monkeys, snakes, and exotic birds. (Junglunun sakinleri arasında maymunlar, yılanlar ve egzotik kuşlar bulunur.)
 11. The denizens of the farm were cows, pigs, and chickens. (Çiftliğin sakinleri, inekler, domuzlar ve tavuklardı.)
 12. The denizens of the aquarium fascinated the children. (Akvaryumun sakinleri, çocukları büyüledi.)
 13. The denizens of the nursing home played bingo on Tuesday evenings. (Huzurevinin sakinleri, Salı akşamları tombala oynadılar.)
 14. The denizens of the small town were friendly and welcoming to outsiders. (Küçük kasabanın sakinleri, yabancılara dostça ve hoşgörülü davrandılar.)
 15. The denizens of the ocean include whales, dolphins, and sharks. (Okyanusun sakinleri arasında balinalar, yunuslar ve köpek balıkları bulunur.)
 16. The denizens of the mountains have adapted to high altitudes and extreme weather conditions. (Dağların sakinleri, yüksek rakımlara ve aşırı hava koşullarına uyum sağlamışlardır.)
 17. The denizens of the

city’s Chinatown celebrated the Lunar New Year with a parade. (Şehrin Chinatown bölgesinin sakinleri, Çin Yeni Yılı’nı bir geçit töreniyle kutladılar.)
18. The denizens of the beach enjoyed swimming and sunbathing. (Plajın sakinleri, yüzme ve güneşlenmekten keyif aldılar.)

 1. The denizens of the retirement community organized a potluck dinner. (Emeklilik topluluğunun sakinleri, bir ziyafet yemeği düzenlediler.)
 2. The denizens of the urban jungle faced daily challenges of traffic and noise. (Kent ormanının sakinleri, günlük trafik ve gürültü zorluklarıyla karşı karşıya kaldılar.)

Denizen Kelimesinin Türkçe Karşılığı:

Denizen kelimesinin Türkçe karşılığı “sakin” ya da “oturan” olarak çevrilebilir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.