Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2021

Deniz Yılanı Kitap Özeti (Jules Verne)

Aşağıda deniz yılanı kitap özeti (Jules Verne) kısaca olarak ele alacağız.

Tenha limanının mendireği olarak hayatına devam eden ve elli yaşlarında tecrübeli bir denizci olan Bunkar’ın başından geçen deniz olayları insanlara hayret vermekteydi. Denizler konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli olan Bunkar, gemiler hakkında da çeşitli bilgilere sahipti.

Deniz seyahatleri ve görevleri boyunca birçok olayla karşılan Bunkar, birçok badireyi de tecrübesi sayesinde atlatabilmişti. Bunkar, büyülü olduğuna inanılan denizlerle ve deniz canavarlarıyla da uğraşıyordu. Fransa limanların denizlerdeki olaylar bitmek bilmiyordu.

Bunkar, bir de balina avlamak için kullanılan bir geminin kaptanlığını hem de ortak olarak yapıyordu. Büyücüler toprakları korumak için büyü yaparken denizlerde de deniz yılanları bu büyü ile mücadele etmek zorunda kalıyordu. Deniz yılanı olan Sopron bu büyüden kurtulabilmek için birçok mücadelenin içinde yer almıştı.

Kitap Hakkında

Sopron’un başından geçenleri konu edilen bir kitap olarak yazılan Deniz Yılanı, Jules Verne’in en gözde kitaplarından biridir. Yazarın denizlere olan tutkusu ve hayal gücünün genişliğinin anlaşıldığı kitapta öğrenciler kendilerine ait birçok fikirle karşı karşıya gelmektedir.

Sopron ve Bukran gibi karakterler hikayenin ana karakterleri olarak ortaya konmaktadır. Olay örgüsünde mücadele ve kötülüklerin üstesinde gelme gibi evrensel değerlerin ortaya konduğu görülmektedir. Böylece kitap eğitici ve öğretici bir hikaye kitabı özelliği taşımaktadır.

Deniz Yılanı Kitap Özeti (Jules Verne) Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gamze dedi ki:

    benim de işime yaradı.

  2. Emirhan dedi ki:

    Sıkıcı bir hikaye yani I think it iş boring

  3. Abizziddin kıllı bacak dedi ki:

    Harika işime yaradı

Yorum Yaz