Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Deniz Kirliliğini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız

Dünyamızın büyük bir kısmı su ile yani denizlerle kaplıdır. Denizler sayesinde bir çok ulaşım faaliyetleri, ticaret faaliyetleri yapılmakla birlikte en önemlisi de bir çok canlı türü yaşamını denizlerde devam ettirmektedir. Ancak günümüzde çevre kirliliğinin artmasıyla bu durumun denizleri de olumsuz olarak etkilediğini görmekteyiz.

722f022_oPeki deniz kirliliğini nasıl önleriz?

Öncelikle denizlerdeki canlı türlerini etkileyecek ve aynı şekilde insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek şekilde kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Çünkü denizlere yapılan her olumsuz muamele denizlerde yaşayan milyonlarca türün sağlığını olumsuz yönde etkilerken aynı zamanda o suyu kullanan insanların sağlığını da tehdit etmektedir.

Deniz kirliliği aslında geniş bir tanımdır bu nedenle de aslında yapılan her hata deniz kirliliğine neden olmaktadır. Örneğin; günümüzde kanalizasyon giderleri denizlere akıtılmaktadır bu durum aslında başta denizlerdeki canlılar olmak üzere denize giren insanlar için büyük tehdit oluşturmaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı öncelikle denizlere kimyasal maddeler akıtmamak, kanalizasyon giderlerini denize akıtmamak ve en basiti denizlere çöp atmamak bile deniz kirliliğini biraz olsun önleyecektir.

Deniz Kirliliğini Nasıl Önleyebiliriz Yazımız İçin Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. semanur dedi ki:

  Teşekkürler. deniz kirliliğini önlemek için yapılan projeler kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 2. meryem dedi ki:

  aradığım gibi deniz kirliliğini nasıl önleyebiliriz çok güzel.

 3. Hacer dedi ki:

  bence denizi kirletmemek için fakirlerin deniz girmemesi lazım çünkü onlar pis oluyor genelde.

  1. kübra dedi ki:

   sen çok mu temizsin sanki deniz kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız diye düşünmeye gerek yok, bence sen girme yeter.

Yorum Yaz