Demir Tavında Dövülür İle İlgili Kompozisyon

Demir Tavında Dövülür Atasözüyle İlgili Kompozisyonlar örnek uzun kısa, Demir Tavında Dövülür Kompozisyon

Her işi yapmanın uygun bir zamanı vardır. Bu zaman geçtikten sonra ne yaparsak yapalım başarılı sonuç elde edemeyiz. Bazı şeyler vardır ki bunları sadece belirli zaman dilimlerinde gerçekleştirebiliriz. Üzerinden zaman geçtikten sonra iş işten geçmiş olur ve biz istediğimiz sonucu alamayız.

Bu atasözü genel olarak tüm atasözlerinde olduğu gibi mecazi anlam taşımaktadır. Özellikle çocuk yetiştirme düşünüldüğünde çocuklara bazı alışkanlıklar ve yetenekler sadece belirli yaş aralıklarında kazandırılabilir. Buna eğitim bilimlerinde kritik dönem adı verilirken kritik dönemi geçen bir davranışı çocuğa kazandırmak imkansız olmasa da çok zordur. Ancak bu atasözü genel anlamda tüm yaptığımız işleri zamanında yapmayı kapsamaktadır.

Zaman biz insanlar için çok değerlidir ve zamanı etkili kullanmak gerekir. Yanlış kullanılan bir zaman ile bazı işlerimizi askıya aldığımızda sonradan bu işleri yapacak zaman bulamayabiliriz. Ya da zaman bulsak da işin gerçekleşmesi çok da mümkün olmayabilir. Bu nedenle her işi zamanında yapmaya özen göstermeli ve her işimizi günü gününe yapmaya çalışmalıyız.

Demir Tavında Dövülür Konulu Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

18 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.