Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Değerler Eğitimini Kazandıran Ailedir

Bu sayfamızda değerler eğitimini kazandıran ailedir konulu kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

Bir çocuğun hatta her bireyin alması gereken eğitimlerden bir tanesi de değerler eğitimidir. Değerler eğitimine sahip olmayan bir birey ise her zaman toplumda olumsuz davranışlar sergileyecek ve toplumda saygı ve sevgiden yoksun bir birey olarak karşımıza çıkacaktır.

Okullarda yapılan rehberlik çalışmaları kapsamında öğrencilere değerler eğitimi verilmeye çalışılmaktadır. Ancak okullarda bu eğitim n kadar iyi yapılırsa yapılsın bir çocuğa değerler eğitimini kazandıran öncelikle ailesidir. Çünkü bir çocuk toplumda öncelikle ailesinden görmüş olduğu davranışları sergilemekte ve eğitim öncelikle ailede başlamaktadır. Anne ve babası saygısız ve birtakım değerlere sahip olmayan çocuklara bu eğitim ne kadar verilirse verilsin yine de yeterli kazanım sağlanamamaktadır.

Her aile küçük yaşlardan itibaren özellikle de çocuklarına örnek olarak ona birtakım değerleri kazandırmaya çalışmalıdır. Ağacın yaşken eğildiğini unutmayarak çocuklar bazı konularda küçük yaşlardan itibaren eğitilmeye çalışmalıdır.

Değerler Eğitiminin Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz