Defuse İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Defuse İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Defuse Nedir?

Defuse, bir patlayıcı veya tehlikeli durumu etkisiz hale getirmek anlamına gelir.

Örnek cümleler:

 1. I need to defuse this situation before it gets out of control. (Kontrolden çıkmadan önce bu durumu etkisiz hale getirmem gerekiyor.)
 2. The bomb squad was called in to defuse the explosive device. (Bombacı ekipleri patlayıcı cihazı etkisiz hale getirmek için çağrıldı.)
 3. She used humor to defuse the tension in the room. (Odakta bulunan gerilimi etkisiz hale getirmek için mizah kullanıyordu.)
 4. The firefighter worked quickly to defuse the gas leak. (İtfaiyeci gaz sızıntısını etkisiz hale getirmek için hızlı bir şekilde çalıştı.)
 5. He tried to defuse the argument by changing the subject. (Konuyu değiştirerek tartışmayı etkisiz hale getirmeye çalıştı.)
 6. The security guard was trained to defuse dangerous situations. (Güvenlik görevlisi tehlikeli durumları etkisiz hale getirmek için eğitildi.)
 7. She defused the bomb just in time to save the building. (Binayı kurtarmak için bombayı zamanında etkisiz hale getirdi.)
 8. The negotiator tried to defuse the hostage situation. (Müzakereci rehine durumunu etkisiz hale getirmeye çalıştı.)
 9. He defused the anger in the crowd by addressing their concerns. (Endişelerine cevap vererek kalabalıktaki öfkeyi etkisiz hale getirdi.)
 10. The technician worked quickly to defuse the electrical short. (Teknisyen elektrik kısa devresini etkisiz hale getirmek için hızlı bir şekilde çalıştı.)
 11. The police were able to defuse the hostage situation without any casualties. (Polisler rehine durumunu herhangi bir kayıp vermeden etkisiz hale getirebildiler.)
 12. The bomb squad used a robot to defuse the suspicious package. (Bombacı ekipler şüpheli paketi etkisiz hale getirmek için bir robot kullandı.)
 13. She defused the tension between the two parties by finding a compromise. (Uzlaşma bularak iki taraf arasındaki gerilimi etkisiz hale getirdi.)
 14. The soldier used a grenade to defuse the landmine. (Asker mayını etkisiz hale getirmek için bir el bombası kullandı.)
 15. He defused the situation by apologizing for his behavior. (Davranışı için özür dileyerek durumu etkisiz hale getirdi.)
 16. The bomb squad carefully defused the bomb, ensuring everyone’s safety. (Bombacı ekipler herkesin güvenliği için bombayı dikkatlice etk
 1. The therapist helped defuse the tension in the family by facilitating communication. (Terapist, iletişimi kolaylaştırarak ailedeki gerilimi etkisiz hale getirmeye yardımcı oldu.)
 2. The technician was able to defuse the chemical spill before it caused any harm. (Teknisyen kimyasal sızıntıyı herhangi bir zarar vermeden önce etkisiz hale getirebildi.)
 3. She defused the potentially explosive situation by remaining calm and level-headed. (Sakin ve soğukkanlı kalarak patlama riski olan durumu etkisiz hale getirdi.)
 4. The bomb squad used a controlled detonation to defuse the bomb. (Bombacı ekipler bombayı etkisiz hale getirmek için kontrollü bir patlatma kullandı.)

(Türkçe çeviriler kalın olarak belirtilmiştir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.