Defund İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Defund İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Defund Nedir?

Defund kelimesi Türkçe’de “fonlarını kesmek” anlamına gelir. Bu kelime genellikle, özellikle polis departmanlarının bütçelerini kısmak veya tamamen kaldırmak için kullanılır.

Örnek Cümleler:

 1. We should defund the police and redirect the money towards social services. (Polisleri fonlarını kesmeli ve bu parayı sosyal hizmetlere yönlendirmeliyiz.)
 2. The government is planning to defund education programs next year. (Hükümet, gelecek yıl eğitim programlarının fonlarını kesmeyi planlıyor.)
 3. Many people believe we should defund the military and invest in healthcare instead. (Birçok insan askeri fonları kesmemiz ve bunun yerine sağlık hizmetlerine yatırım yapmamız gerektiğine inanıyor.)
 4. The city council voted to defund the public transportation system. (Belediye meclisi toplu taşıma sistemlerinin fonlarını kesmek için oy kullandı.)
 5. Activists are calling on the government to defund the fossil fuel industry. (Aktivistler, hükümetin fosil yakıt endüstrisini fonlamayı kesmesi için çağrıda bulunuyorlar.)
 6. Some people argue that we should defund the prison system and invest in rehabilitation programs. (Bazı insanlar, hapishane sistemini fonlamayı kesmemiz ve rehabilite programlarına yatırım yapmamız gerektiğini savunuyorlar.)
 7. The university has decided to defund the music department. (Üniversite müzik bölümünün fonlarını kesmeye karar verdi.)
 8. The non-profit organization is trying to defund the animal testing industry. (Kar amacı gütmeyen organizasyon hayvan testi endüstrisini fonlamayı kesmeye çalışıyor.)
 9. Many people believe that we should defund the prison system and invest in community programs instead. (Birçok insan hapishane sistemini fonlamayı kesmemiz ve bunun yerine topluluk programlarına yatırım yapmamız gerektiğine inanıyor.)
 10. The government has announced plans to defund the arts program. (Hükümet sanat programlarının fonlarını kesme planlarını duyurdu.)
 11. The organization is trying to defund the tobacco industry by raising awareness about the dangers of smoking. (Organizasyon, sigara içmenin tehlikeleri hakkında farkındalığı artırarak tütün endüstrisini fonlamayı kesmeye çalışıyor.)
  12
 1. Many people are calling for the government to defund the private prison industry. (Birçok insan, özel hapishane endüstrisini fonlamayı kesmek için hükümeti çağırıyor.)
 2. The city is planning to defund the fire department, which has sparked a lot of controversy. (Şehir itfaiye departmanının fonlarını kesmeyi planlıyor, bu da birçok tartışmaya neden oldu.)
 3. The organization is working to defund the fast food industry by promoting healthy eating habits. (Organizasyon sağlıklı beslenme alışkanlıklarını teşvik ederek fast food endüstrisini fonlamayı kesmeye çalışıyor.)
 4. Some people believe that we should defund the military and use the money for infrastructure projects. (Bazı insanlar askeri fonları kesmemiz ve bu parayı altyapı projeleri için kullanmamız gerektiğine inanıyorlar.)
 5. Activists are pushing for the government to defund the oil and gas industry and invest in renewable energy instead. (Aktivistler, hükümetin petrol ve gaz endüstrisini fonlamayı kesmesi ve bunun yerine yenilenebilir enerjiye yatırım yapması için baskı yapıyorlar.)
 6. Some people are calling for the government to defund the border patrol and use the money for immigration reform. (Bazı insanlar sınır devriyesini fonlamayı kesmek ve bu parayı göçmenlik reformu için kullanmak için hükümeti çağırıyorlar.)
 7. The organization is working to defund the gun lobby by advocating for stricter gun control laws. (Organizasyon, daha sıkı silah kontrol yasalarını savunarak silah lobisini fonlamayı kesmeye çalışıyor.)
 8. Some people believe that we should defund the prison system and invest in mental health services instead. (Bazı insanlar hapishane sistemini fonlamayı kesmemiz ve bunun yerine ruh sağlığı hizmetlerine yatırım yapmamız gerektiğine inanıyorlar.)
 9. Activists are calling for the government to defund the police and use the money to address systemic racism and inequality. (Aktivistler, polisleri fonlamayı kesmek ve bu parayı sistemik ırkçılık ve eşitsizliği ele almak için kullanmak için hükümeti çağırıyorlar.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.