Debility İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Debility İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Debility Nedir?


Debility Türkçe dilinde “güçsüzlük” anlamına gelir. Bu kelime genellikle fiziksel veya zihinsel yorgunluk, zayıflık veya tükenmişlik hissini ifade etmek için kullanılır.

Örnek Cümleler:


1. After her surgery, she felt a sense of debility and had trouble getting out of bed. (Ameliyatından sonra, güçsüzlük hissi yaşadı ve yataktan kalkmakta zorluk çekti.)
2. His debility was a result of working long hours and not taking breaks. (Güçsüzlüğü, uzun saatler çalışmanın ve ara vermemenin bir sonucuydu.)
3. The athlete’s debility was a result of pushing himself too hard during training. (Sporcunun güçsüzlüğü, antrenman sırasında kendini fazla zorlamasından kaynaklandı.)
4. The elderly woman’s debility made it difficult for her to perform simple tasks. (Yaşlı kadının güçsüzlüğü, basit görevleri yapmasını zorlaştırdı.)
5. The patient’s debility was so severe that he had to be hospitalized. (Hastanın güçsüzlüğü o kadar şiddetliydi ki hastaneye yatırılması gerekti.)
6. The flu left her with a feeling of debility for weeks. (Grip, haftalar boyunca güçsüzlük hissi bıraktı.)
7. His debility prevented him from participating in the race. (Güçsüzlüğü, yarışmaya katılmasını engelledi.)
8. The long flight left her with a sense of debility and jet lag. (Uzun uçuş, onda bir güçsüzlük hissi ve jet lag bıraktı.)
9. The heat wave caused widespread debility among the population. (Sıcak hava dalgası, nüfus arasında yaygın bir güçsüzlük hissi yarattı.)
10. The soldier’s debility was a result of his injuries sustained in battle. (Askerin güçsüzlüğü, savaşta aldığı yaralanmalardan kaynaklandı.)
11. The athlete’s debility was a result of not eating enough before the race. (Sporcunun güçsüzlüğü, yarıştan önce yeterince yemek yememesinden kaynaklandı.)
12. The hiker’s debility was a result of dehydration and exhaustion. (Yürüyüşçünün güçsüzlüğü, dehidrasyon ve yorgunluktan kaynaklandı.)
13. The student’s debility was a result of studying late into the night. (Öğrencinin güçsüzlüğü, gece geç saatlere kadar çalışmasından kaynaklandı.)
14. The patient’s debility was a result of the medication he was taking. (Hastanın güçsüzlüğü, aldığı ilaçlardan kaynaklandı.)
15. The new mother

  1. The new mother’s debility was a result of sleep deprivation from taking care of her newborn. (Yeni annenin güçsüzlüğü, yeni doğan bebeğiyle ilgilenmekten kaynaklanan uyku yoksunluğundan kaynaklandı.)
  2. The marathon runner’s debility was a result of running long distances without proper hydration. (Maraton koşucusunun güçsüzlüğü, uygun hidrasyon olmadan uzun mesafeler koşmasından kaynaklandı.)
  3. The patient’s debility was a result of a chronic illness that left him fatigued. (Hastanın güçsüzlüğü, onu yorgun bırakan kronik bir hastalıktan kaynaklandı.)
  4. The actress’s debility was a result of her rigorous filming schedule. (Oyuncunun güçsüzlüğü, yoğun çekim programından kaynaklandı.)
  5. The athlete’s debility was a result of an injury sustained during a game. (Sporcunun güçsüzlüğü, bir maçta aldığı yaralanmadan kaynaklandı.)
  6. The elderly man’s debility was a result of old age and a decline in physical strength. (Yaşlı adamın güçsüzlüğü, yaşlılık ve fiziksel güçte bir azalmadan kaynaklandı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.