Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

Dayanışmanın Önemi Hakkında Kompozisyon

İnsanlar toplu olarak yaşarlar ve sürekli ihtiyaç birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Bu yazımızda sizlere insanlar için önemli bir olgu olan dayanışmanın önemi konusunda bilgi vereceğiz.

Günlük hayatta sosyal medyada olsun kitle iletişim araçlarında olsun ya da çevremizde bir çok kampanyalar yapıldığını görürüz ya da duyarız. Okullarda, çevrede de bir çok yardım kampanyaları yapılır. İşte tüm bu yardımlar aslında bir dayanışma örneğidir.

İnsanlar çeşitli kampanyalarda görev alırlar, yardıma muhtaç olan kişilere yardım etmek için gönüllü olarak çalışırlar. Yapılan dayanışma kampanyalarda tüm gönüllü çalışanlar iş bölümü yaparlar ve herkes bir işi yapar böylece sağlıklı bir dayanışma örneği ortaya çıkar.

Dayanışma sadece kampanyalarla da sınırlanamaz. Hayatımızın her alanında komşular arasında, ülkeler arasında ya da iki arkadaş arasında da yardımlaşma ve dayanışma görülmektedir.

Dayanışma; insanları birbirine bağlayan ve insanların zorlukları daha kolay aşmasını sağlayan bir olgudur. Bu nedenle de insanlar çevrelerinde yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmeli ve bir gün aynı şeylerin kendi başlarına gelebileceği ihtimalini de düşünmelidir.

Dayanışmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz