Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

Darbelerin Devlete ve Demokrasinin İşleyişine Verdiği Zararlar Hakkındaki Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Aşağıda darbelerin devlete ve demokrasinin işleyişine verdiği zararlar hakkındaki düşüncelerinizi söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Demokrasi, halkın hukukun üstünlüğüne olan inancı ile milli egemenliğin eşitlik haklarına bağlı olarak gerçekleştirilmesi anlamına gelmektedir. Demokrasi, siyasi sistemlerin işleyişini kolaylaştıran ve siyasi düzenin oluşmasında temel oluşturan bir olgudur.

Darbeler ise demokrasi işleyişinin engelleyen ve demokrasinin önünü tıkayan bir engelleme, kalkışma, isyan, haksız bir gösteri, vandalizm hareketi olarak yaşanmaktadır. Bu nedenle darbelerin gereksiz olduğu, yapılmaması gerektiği, darbeye zemin hazırlayan unsurların yaşanmaması gerektiği, darbeye müsait bir halin oluşmaması gerekmektedir.

Darbeler, siyasi kazanımların kaybedilmesine, özgürlüklerin zarar görmesine ve insanların ölmesine neden olan bir müdahale olarak insanlık dışıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. danla bilic dedi ki:

    kısa sade beğendim, Darbelerin Devlete ve Demokrasinin İşleyişine Verdiği Zararlar Hakkındaki Düşüncelerinizi Söyleyiniz. ödevim vardı, Düzce okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz