Curator İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Curator İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Curator

Curator, bir müzenin, galerinin veya sanat koleksiyonunun koruyucusu veya yöneticisi anlamına gelir.

 1. The curator of the museum carefully selects each exhibit. (Müzenin küratörü her sergiyi özenle seçer.)
 2. The art curator was responsible for organizing the exhibition. (Sanat küratörü sergiyi düzenlemekten sorumluydu.)
 3. The curator decided to include the painting in the collection. (Küratör, koleksiyona resmi eklemeye karar verdi.)
 4. The museum curator gave a tour of the exhibition to the visitors. (Müze küratörü, ziyaretçilere sergi turu verdi.)
 5. The curator carefully examined the artifact to ensure its authenticity. (Küratör, eserin gerçekliğinden emin olmak için dikkatlice inceledi.)
 6. The curator organized a special exhibition to showcase the works of local artists. (Küratör, yerel sanatçıların eserlerini sergilemek için özel bir sergi düzenledi.)
 7. The museum curator is in charge of acquiring new pieces for the collection. (Müze küratörü, koleksiyona yeni parçalar kazandırmakla sorumludur.)
 8. The curator spent months researching for the upcoming exhibition. (Küratör, yaklaşan sergi için aylarca araştırma yaptı.)
 9. The art curator worked closely with the artist to create the perfect exhibition. (Sanat küratörü, mükemmel sergiyi oluşturmak için sanatçıyla yakın çalıştı.)
 10. The museum curator collaborated with other institutions to borrow artifacts for the exhibition. (Müze küratörü, sergi için eser ödünç almak için diğer kurumlarla işbirliği yaptı.)
 11. The curator carefully arranged the paintings to create a cohesive exhibition. (Küratör, uyumlu bir sergi oluşturmak için resimleri dikkatlice düzenledi.)
 12. The museum curator gave a lecture on the history of the artifacts. (Müze küratörü, eserlerin tarihine ilişkin bir konferans verdi.)
 13. The art curator wrote an essay to accompany the exhibition catalogue. (Sanat küratörü, sergi kataloğuna eşlik etmek için bir makale yazdı.)
 14. The curator worked tirelessly to make the exhibition a success. (Küratör, sergiyi başarılı kılmak için yorulmadan çalıştı.)
 15. The museum curator was delighted with the positive feedback from the visitors. (Müze küratörü, ziyaretçilerden gelen olumlu geri bildirimlerden memnun kaldı.)
 16. The curator organized a special event for the opening of the exhibition. (Küratör, serginin açılışı için özel bir etkinlik düzenledi.)
 17. The art curator selected the perfect frame for each painting. (Sanat küratörü, her resim için mükemmel bir çerçeve seçti.)
 18. The museum curator ensured that the artifacts were properly displayed and preserved. (Müze k

üratörü, eserlerin doğru şekilde sergilendiğinden ve korunduğundan emin oldu.)
19. The curator curated a retrospective exhibition of the artist’s work. (Küratör, sanatçının çalışmalarının retrospektif bir sergisini düzenledi.)

 1. The museum curator worked with a team of experts to authenticate the ancient artifact. (Müze küratörü, antik eserin doğruluğunu doğrulamak için bir uzman ekibiyle çalıştı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.