Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Temmuz 2019

Cumhuriyetin 100. Yılına Mektup Örnekleri

Aşağıda cumhuriyetin 100. yılına mektup örnekleri kısaca olarak ele alacağız.

Cumhuriyet, halkın egemenliğine dayanan bir yönetim şeklidir. Halka değer vermesi, millet ile devleti barış içinde yaşatması, halkın hakkını savunması, sosyal devlet yapısını güçlendirmesi, hukukun üstünlüğünü koruması bakımından oldukça önemlidir. Cumhuriyet 29 Ekim 1923 yılında ilan edilmiştir. Cumhuriyetin ilan edilmesiyle Türkiye Cumhuriyeti resmiyet kazanmıştır.

Cumhuriyetin yüzüncü yılına girerken önümüzdeki beş sene içinde cumhuriyeti kuran değerlerin yeniden anlatılması ve yaşatılması gerekir. Yüzüncü yılına girmeye hazırlandığımız cumhuriyet için eğitim ve öğretim alanında tarihi, sosyal ve kültürel değerlerin kazanılması için araştırmalar ve çalışmalar yapılmalıdır.

Cumhuriyet, bu ülkenin değeridir. Bu değere sahip çıkılması gerekir. Bu değere sahip çıkılması da ancak eğitimle sağlanır. Eğitimin evrensel normlara bağlı olarak modern ve çağdaş bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. En büyük atılımlardan birinin eğitimde gerçekleştirilmesi gerekir.

Eğitim yalnız başına bırakılmamalıdır. Kültür çalışmalarının da yüzüncü yıl hedefiyle yapılması gerekmektedir. Ancak o zaman cumhuriyeti kuran ve yaşatan değerlere sahip olunması mümkün olur. Eğitim ve kültür çalışmalarının yapılması devletin varlığı ve milletin birliği için çok önemlidir. Bu nedenle cumhuriyete de sahip çıkılması gerekir.

Cumhuriyetin yüzüncü yılında barış ve huzur içinde bir ülke, birlik ve beraberlik içinde bir millet, güçlü ve istikrar sahibi bir devletin bütünlüğü oldukça önemlidir.

Cumhuriyetin 100. Yılına Mektup Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Bunlar tek tek mi? Yoksa birleşik mi?

 2. Doğa dedi ki:

  Bende kullandım emirhancım işime yaradı ??

  1. Anonim dedi ki:

   selam canım tanışalımmı

 3. yusuf dedi ki:

  Melisa ilham verdin bana ben de öyle yapıyorum.

 4. melisa dedi ki:

  çok güzel olmuş ya cumhuriyet 100. yılı için mektup örneği lazımdı bunu kullandım kendimde ekledim biraz hoş geldin yüz yaşındaki cumhuriyet diye başladım ödevi hemen yaptım bitti.

  1. Emirhan dedi ki:

   Tam olarak ne yazdın atabilir misin

  2. Anonim dedi ki:

   selam canım tanışalımmı edirneliyim adım furkan

Yorum Yaz