Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Cumhuriyetimizi Korumak Güçlendirmek Ve Geliştirmek Neden Gereklidir?

Bu yazımızda cumhuriyetimizi korumak güçlendirmek ve geliştirmek neden gereklidir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Cumhuriyet, Birinci Dünya Savaşı’nın ardından çok çetin bir mücadele ve verilen şehitlerle yapıla vatan müdafaasının ardından kurulmuştur. Cumhuriyet, aynen Türk Bayrağı’nda olduğu gibi kan verilerek, can ve mal feda edilerek, vatan uğrunda şehit olanlar sayesinde kurulmuştur.

 

Cumhuriyet, bir yönetim şekli olarak gelişimini tamamlamaya devam etmektedir. Her geçen gün gelişen cumhuriyet, özgür, eşit, adil, zulümlerin bittiği, hakların sağlandığı, hukukun üstün olduğu, suçların azaldığı, insanların değer gördüğü, din ve vicdan özgürlüğünün olgunlaştığı bir duruma gelmiştir.

Cumhuriyet, millete sağladığı haklar nedeniyle, milletin azim ve kararının bölünmez bütünlüğü olan bağlılığıyla korunması ve güçlendirilmesi gereken bir yönetim şeklidir. Cumhuriyet, millet olmayı kolaylaştıran yapısı, milli birlik ve beraberliğe verdiği önem, bilim ve teknik yolunu açması, manevi değerleri yüceltmesi nedeniyle geliştirilmesi gereken bir yönetim şeklidir.

Cumhuriyet, zor şartların üstesinden gelinerek elde edilmiş bir haktır. Bu hakkın her türlü gaspının karşısında olmak ve hak edene hak ettiğini vermek bağlamında korunması gereken bir yönetim şeklidir.

Milli egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin elinde olması, cumhuriyeti güçlü ve köklü temeller üzerinde yükselten bir olgudur. Bu nedenle cumhuriyet, korunması, güçlendirilmesi ve geliştirilmesi gereken bir yönetim şeklidir.

Bağımsızlık mücadelesi veren bir halkın, bağımsız olma yolunda attığı en önemli adım olarak cumhuriyet nesiller boyu gelişmesini sürdürüp, güçlü bir duruma gelecektir.

Cumhuriyetimizi Korumak Güçlendirmek Ve Geliştirmek Neden Gereklidir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz