Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Nerede Oy Kullanacağım

cumhurCumhurbaşkanlığı Oy Kullanma Yeri Öğrenme, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Nerede Oy Kullanacağım

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde nerede oy kullanılacağı en çok merak edilenler arasında. Vatandaşların nerede oy kullanacakları YSK üzerinden öğrenilebilecek.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

Cumhurbaşkanı seçimlerinde aday olmak isteyenlerin başvuruları 3 Temmuz Perşembe saat 17.00’ye kadar tamamlanacak. Muhtarlıklardaki askı listelerinin ise 2 Temmuz’da askıya çıkması bekleniyor. Yurtdışında yaşayan vatandaşların da seçmen listesi aynı tarihte YSK internet sitesinden duyurulacak. Yaz mevsimi olması sebebiyle yazlıklarında oy kullanmak isteyen kişiler ikametgâhlarını 2 Temmuz’a kadar tatil yaptıkları yere almaları gerekecek.

Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyanların kesin listesi 11 Temmuz’da Resmi Gazete ’de yayınlanarak propaganda dönemine girilecek. Fotoğraflı oy pusulasının sıralamasının belirlenmesi için YSK’da 14 Temmuz’da kura çekme işlemi gerçekleşecek. Adaylar 30 gün boyunca propagandalarını sürdürecek. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler yaptığı açıklamada yurtdışında yaşayan vatandaşları da sandık başına davet ettiğini söyledi. Bunun için yurtdışındaki 54 ülkede ve 103 ayrı temsilcilikte sandık kurulacak.

Seçmen kayıtlarının sorgulaması Yüksek Seçim Kurulu’nun “www.ysk.gov.tr” internet adresinden yapılabilecek.

Yüksek Seçim Kurulu YSK’nın resmi web sitesinde Sandık Bilgisi Sorgulama sayfasından Seçmen Listesi Sorgulama işlemini yapabilirsiniz. YSK’nın belirlemiş olduğu seçmen listesi sorgulama işlemini yapmak için burayı tıklayınız.

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Oy Kullanma Yeri Öğrenme Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ahmet BAYIR dedi ki:

    Ahmet BAYIR T.C.20531403750 EŞİM Rukiye BAYIR T.C.20528403824 ADRES FERAH MAHALLESİ HİSARCIK SOKAK NO.10/3 ÜSKÜDAR/İstambul

    1. Ahmet BAYIR dedi ki:

      yukarıda adresimi adımızı soyadımız yazdık oyumuzu hangi okulda hangi sadıkda kullanacağımızı bildirirseniz sevinirim%64 ağır özürlüyüm rica ederim

Yorum Yaz