Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2019 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve Coğrafya Öğretmenliği başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Coğrafya Öğretmenliği Taban ve Tavan puanları ile Coğrafya Öğretmenliği 2018 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını aşağıdan öğrenebilirsiniz … Bu puanlar 2018 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .

2018 2019 Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu Şekilde :

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM) 2018 Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 20 346.48245
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2018 Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 20 359.32454
DİCLE ÜNİVERSİTESİ (DİYARBAKIR) 2018 Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 20 353.07618
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Buca Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 20 371.42080
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Gazi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 20 375.25048
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Atatürk Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 20 383.74171
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 Ahmet Keleşoğlu EğitimFakültesi Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 20 356.64624

Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Coğrafya Öğretmenliği Başarı Sırası 2018 2019, Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Olan Üniversiteler

Coğrafya Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın

61 yorum

 1. Arkadaşlar merhaba ben okul 1. Siyim istediğim bolumler arasında coğrafya da var bu kadar az ujiversitede yok daha fazla diye biliyorum snavdan da iyi bir puan alsam 1.ligi mi de kullanarak gidebilir miyim sizce?

 2. Bu bölüm hakkında hiçbirşey bilmeyip de övenler okusunlar bu bölümü.Bu kadar mezun adamın uyarılarına kulak asmayıp ortadaki tabloyu göremeyenler başarılı olacaklarını sanıyorlar yazıkk gerçekten çok yazık, Uyarıldığı halde 2 gün(ay+yıl+sene) sonra pişman olupta ağlayanlara iş için kuyruk bekleyenlere acımıyorum.Siz kafanızın dikine gidin.Benim asıl üzüldüğüm birkaç tane safa uyup okul puanını yakan, 2 senesini bırakmaz devam ederse 4 senesini heba eden gençler..

 3. İhtiyaç yok ki, coğrafya bölüm mezunlarıda öğretmenlik mezunlarıda işsiz geziyorlar.Asgari ücrette çalışmak isteyenler buyrun okuyun bu dandik bölümü. Dışarda gram saygı görmezsiniz.

 4. Merhaba ben de coğrafya öğretmeni olmak istiyorum annem atama sıkıntıları olduğunu söylüyor fakat babam atanana kadar özel bir lisede eğitim verebileceğimi söylüyor. Anneme mi uymalıyım babama mı?
  Ayrıca okulumda sözel bölümü olmadığı için eşit ağırlık seçtim bunun bir etkisi olmaz değil mi?

  • Merve sakın okuma annen sonuna kadar haklı.Özel okulda ya asgari ücretle çalışırsın yada işsiz kalırsın 4 yılını yakarsın. Sakın yaklaşma.İnternette diğer coğrafya bölümü yorum sayfalarını da iyice araştır lütfen.Bizde senin gibiydik duygularıma uydum okudum şimdi eşek gibi pişmanım keşke okumaz olaydım.

 5. Coğrafya’yı herkes yapamaz ve özel yetenek ister. Ayrıca kimse size zorla okuyun diye bir şey demedi. Kimse sevmediği mesleği yapmasın. Ben çok sevdiğim için okuyacağım. İnşallah…

 6. Coğrafya hayattır.sayısalım çok iyi olmasına rağmen sözel bölüm seçmeyi düşünüyorum çünkü insan çoğu derse kendini zorlayarak çalaışır ama bu coğrafyada olmuyor.ben coğrafyayı sadece ders olarak değil hayatı anlama onun içindeki güzellikleri görmek için çalışıyorum ve çok zevk alıyorum

 7. Coğrafya hayattır karlı dağlarda esen çılgın rüzgar ,misal. coğrafya okumadan ölmeyin derim .benim coğrafya hocam üçüncü yılında atanmış komşum iki yıldır atanamıyor ama yine de okicam davadan asla ve kata vazgecmicem

 8. Kamilin biri yazmış atama olsun olmasın iş olsun olmasın okunur kardeşim illa okula giderek okumana gerek yok o zaman bu arada atamalar berbat yok bu bölüme gelmeden 2 kere düşünün çünkü gelecek
  Te pişman olabilirsiniz işsizliği göze alarak gelin yada askerlik için gelin gerçekten çok kötü olmuş bi bölüm on bin kişide 80 kişi çok güzel 90 puanla atanmayı bekle üstüne mülakat üstüne mülakata katıl gerçi sözelciler için bi bölümde yok doğru düzgün hatta hiç yok yazık oldu geleceğinize

  • İnsanları neden ümitsizliğe düşürüyorsun. Şahsen bu bölümü sizin gibilerinin laflarına rağmen okuyacağım. Coğrafyayı sadece bir bölüm olarak okuyanlar zaten başarılı olamaz. Coğrafya benim için bir tutkudur. İnsan sevdiği işi yaptığı zaman başarılı ve mutlu olur. Atanamayan insanlar üniversiteyi boş geçirip, öylesine bir bölümü okumuş insanlar.

 9. arkadaşlar sözelde türkçeden başka doğru düzgün atanan yok. bir heves yazıp pişman olmayın yıllarca atama beklemeyin.

  seviyorsanız bile hiç değilse gidin iü’de coğrafya okuyun en azından bilimini öğrenirsiniz. zaten iki türlü de işsizsiniz.

 10. Bir coğ. öğretmeni olarak burayı yazacaklar için yazıyorum;
  Eğer seviyorsanız burayı yazın yoksa yazmak için, biş kalmamak için yazın.
  Cografya öğretmenliği önceki sene kapali idi sonra tekrae açıldı. Tekrar kapanma ihtimali olabilir. Yani düz Coğrafyaya geçebilirsiniz. Bu riski göze alın.

  Umumiyetle Coğrafya Ögretmenlerinin önü maalesef KPSS’den dolayı kapalı, benim atandığım sene sıkıntılıydı şimdi çok daha zor. KPSS sorununu geçtim, mülakat vs. karşınıza çıkacak. Malum ülkemizde istenmeyen torpil, adam kayirma gibi olaylar da oluyor.

  KPSS’de ben yaparım deseniz bile o kadar kolay değil. Sizin gibi düşünen binlerce kişi var.

  Hepinize başarılar.

  • kimsenin lafıyla hareket etme ağzı olan konuiur meslek çıkışlıysan kolayca atanır 2500 tl maaşla da başlarsın hiçbir devlet memuru zaten asgari altında da almaz tds okuyan arkadaşlarım var bi şekilde birilerini bul üniversite sayfalarından tds okuyanlara sor onlarla konuş anne babayla onla bunla hareket etme derim başarılar . ağzı olan konuşur

 11. Selam arkadaşlar benim ygs 3 puanım 276 tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik istiyorum ama arkadaşlarım gitme pişman olursun diyorlar maaşı çok azmış bu konuda bilgisi olan var mı yardımcı olurmusunuz lütfen

 12. ne tıbbı be tıp mf3 puan türünde 450 puan üstünde alır. yani fende türkiyede ilk 15 bine girmek gerekir. coğrafya ise tsden alır ve en yüksek 411 neyden bahsediyosunuz siz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.