Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Çocukluk Etmek Deyimi Ne Anlama Gelmektedir

İnsanlar kaç yaşında olursa olsun kimi zaman yaşlarına uygun davranışlar sergilemezler. Yani kimi zaman insanların bir çocuk gibi hareket ettiğini görebiliriz. Böyle durumları daha iyi ifade etmek amacı ile kullanılan bir deyim vardır, o da çocukluk etmek olmaktadır. Peki çocukluk etmek hangi durumlar için kullanılır? Çocukluk etmek ile ilgili örnek cümleler neler olabilir? Bu konuya dair tüm sorulara ait yanıtlar ile çocukluk etmek deyimi ile alakalı daha fazla paylaşımı, bu sayfadan bulabileceğinizi bildirmek isteriz.

Kimi zaman insanların davranışları, verdiği kararlar ya da söylediği sözler çocukluk etmek olarak adlandırılmaktadır. Çocukluk etmek demek bir insanın çocukça davranışlar sergilemesi anlamına gelmektedir. Bu davranışların iyi sınıfa girmediği bilinmektedir. İnsanların yaşlarına uygun bir şekilde davranmaları en doğrusudur. Yaşı büyük bir insanın çocukça davranışlar sergilemesi toplum tarafından pek hoş görülmemektedir.

Çocuklar nerede nasıl davranması gerektiği konusunda çok bilgili olmadıklarından dolayı davranışları çok fazla yadırganmamaktadır. Fakat yetişkin bir insan nerede nasıl davranması gerektiğini bilecek yaştadır. Bu yüzden çocukça davranışlar o kişilere pek yakışmamaktadır. Ayrıca bir insan herhangi bir karar verirken çocukça davranışlar sergilerse bu durumdan oldukça zararlı çıkabilmektedir.

Çocukluk Etmek Deyimi İle İlgili Cümleler

Eğer bu kararı verirken çocukluk etmemiş olsaydın, şu an daha iyi sonuçlar elde etmiş olabilirdin.

Çocukluk edip de sakın yanlış bir karar verme.

Çocukluk Etmek Deyimi Ne Anlama Gelmektedir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. esin dedi ki:

    çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık çocukluk etmek ne demek kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Yorum Yaz