Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2019 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve önlisans ( iki yıllık ) program olan Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri   başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Taban Puanları ile Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri 2018 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2018 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu puanları göz önünde bulundurmalılar.

2018 2019 Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri   Taban Puanları ve Başarı Sıralaması :

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralaması 2018 2019:

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Meslek Yüksekokulu Çocuk Koruma ve BakımHizmetleri (%75 İndirimli) TYT 27 189.64072
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Meslek Yüksekokulu Çocuk Koruma ve BakımHizmetleri (Burslu) TYT 3 266.51558
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ 2018 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ÇocukKoruma ve Bakım Hizmetleri TYT 50 278.35645
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ÇocukKoruma ve Bakım Hizmetleri (%75 İndirimli) TYT 36 193.56480
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ÇocukKoruma ve Bakım Hizmetleri (Burslu) TYT 4 272.26126

Taban Puanlı Yerleştirme ve KontenjanlarÇocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri   Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Olan Üniversitele

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri   Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Beyaz dedi ki:

  Merhabalar bende bu yil ek yerleştirilme ile bu bölüme yerleştim kayıt işlemleriyle ilgili bilgisi olan paylaşır mi? Kayıt ücreti ne kadar neler gerekli ? Bu bölümde okuyan yada mezun olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim

  1. dnz dedi ki:

   Merhaba ben de ek tercihle yerleştim instan varsa versene msj atıyim sana. Fikir alışverişinde bulunur,yardimci oluruzbirbirimize :)

 2. leyla dedi ki:

  Atama falan yok bos bi bölüm. Ben bitirdim bostayim suan çocuk bakiciligi yaparsınız mezun olursaniz

  1. Fatma Güneş dedi ki:

   Hiçteki bile bence çocuk gelişiminden daha iyi bir meslek daha değişik. Cocuk gelisimi her uni de var ve bu ise Ankara gibi bir yerde sadece tek bir üniversitede var. Sen kendini çocuk bakicisi olarak görüyorsan bişey diyemem.Yanlış düşüncelerle okumuşsun bu bolumu o zaman. Bu benim son senem gayet de memnunum gerek üniversite kalitesi gerek bölümün dersleri (ingilizce vb.) İnsana çok şey katıyor. Ona bakarsan seçili bölümler dışında bütün bolumlerin is garantisi yok. Önemli olan kendini gelistirebilmek. Bu üniversite ve bu bölüm bana çok şey kattı. Ve sadece bununla kalinmiyor dgs ile geçişte yapabiliyorsun. Atama falan da gelirse ne ala. Gelişime ve değişime açık bir insan olman dileğiyle..

   1. Anonim dedi ki:

    Merhaba bnde bu bolümü yazmak istiyorum ankarada bilgi sahibi deglm yardimci olurmusn acaba mailden ulaşırmısin bana

   2. Hafize dedi ki:

    Ben bu bölümü okumayi dusunuyorum ama bi bilgi yok henuz ortada yardimci olabilir misin

   3. hafize dedi ki:

    merhaba bnde bu bölümü düşünüyorum aklıma takılanlar var sana sorabilirmiyim nasıl ulasabilirim sana

  2. Anonim dedi ki:

   Bilgi almk istiyorum bu bolum hakkinda bana ulasirmisin acaba

 3. gelecek olan bebelere dedi ki:

  Arkadaşlar ben Yıldırım Beyazıt üni de bu bölümü okuyorum şuan son sınıfım. Geçen sene bu bölümü tercih etmeden önce çok fazla araştırdım.Bölümün beni en çok etkileyen kısmı hastanelerde istihdam sağlama olasılığı oldu.Bölüm çok ilgimi çekti fakat işin içine girince pekte beklentilerimi karşılamadı ne yazık ki. bölümün ataması şuan yok ve ne zaman atama geleceği ile ilgili bir bilgi de yok malesef risk almayı göze alıyorsanız bölüm çok güzel bu yaz staj zamanlarımda iyi ki bu deneyimi yaşadım dediğim için çok fazla şikayet etmiyorum artık . dgs ile çocuk gelişimi ve okul öncesi tercih edebiliyoruz ama herhangi bir sağlık bölümüne yerleşemiyoruz o zaman niye sağlık meslek yüksek okulundayız bilmiyorum. staj da bile sevgi evinden iş teklifi aldım ben ne dersem boş her şey size bağlı ne kadar istediğinize bunları bilerek gelin ve bizim gibi hayal kırıklığı yaşamayın ……umarım her şey gönlünüzce olur see you.

 4. Meraklı dedi ki:

  Bu bölüm ilgimi çekiyor ama bölümün iş imkanı hakkında pek bilgi yok atama yoksa nasıl iş bulunacak ?

  1. Dyg dedi ki:

   Bu bölümün iş sahası kuvvetli bu işi yapıyorum..kadrolu bölüm kpssyle atama yapılcaak.

   1. Zak dedi ki:

    Atama bu sene olur mu ? Bu işin içindeyim demişsiniz

 5. dughjgdhj dedi ki:

  Bu bölümün mezunlarından biriyim bölümün dersleri çok faydalı. Şu an atama vs. durumu yok ama bir iki yıl içerisinde ciddi bir sayıda atama yapılacağını düşünüyorum. Böyle bir bölüme ihtiyaç olmasaydı açılır mıyı?

  1. Anonim dedi ki:

   Mezunuyum demişsiniz atama yoksa iş imkanı nasıl olacak ? Bu bölüme gitmek istiyorum ama insanı tereddütte bırakıyor

  2. Dyg dedi ki:

   Bu bölümün iş sahası kuvvetli bu işi yapıyorum..kadrolu bölüm kpssyle atama yapılcaak.

  3. Anonim dedi ki:

   Merhaba bnde bu bolümü yazmak istiyorum ankarada bilgi sahibi deglm yardimci olurmusn acaba mailden ulaşırmısin bana

 6. özge dedi ki:

  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Nedir?
  Çocuk Evleri, Çocuk Destek Merkezleri, Sevgi Evleri gibi çeşitli kuru veya kuruluşlarda çalışabilecek, korunmaya muhtaç çocukları her yönü ile eğitebilecek ve onların beslenme, barınma ve bakım ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap verecek elemanlar yetiştiren 2 yıllık önlisans bölümüdür.

  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi
  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri ilk defa Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde açılmıştır. Günümüzde halen tek bölüm olma özelliğini korumaktadır. Bölüme YGS5 puan türü ile öğrenci alınmaktadır. YGS5 puan türünden en az 150 puan alan her aday bölümü tercih etme hakkına sahiptir. Bölüme ayrıca meslek lisesi çıkışlılar sınavsız geçiş ile de alınmaktadır. Ancak sınavsız geçiş ile gelebilecek öğrenciler, meslek liselerinin ilgili dallarından mezun olan öğrencilerden oluşmalıdır. Bölümde 2 yıllık eğitim süresince öğrencilere staj uygulaması da yaptırılmaktadır.

  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Mezunlarının Çalıştığı Kurumlar ve Yaptığı İşler
  Mezunlar, hemen üstte bahsettiğimiz kurumlarda genellikle şu görevleri yerine getirmktedir:
  -Korunmaya muhtaç olan çocukların eğitimleri ile ilgilenmek
  -Yemek ve uyku saatlerini belirlemek ve kurallara uyulmasını sağlamak
  -Muhtaç çocuklara gerekli psikolojik desteği sağlamak
  -İlgili kurumun temizliği ile ilgili sorumluluk almak
  Kısacacı çalıştıkları yerde bulunan korunmaya muhtaç çocukların her şeyiyle ilgilenirler. Bir tür çocuk bakıcısı veya belletmen olarak düşünülebilir.

  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri mezunları ”Sağlık Teknikeri” unvanı ile anılmaktadır. Ülkemizde alanındaki tek üniversite olması hasebiyle mezunlarının KPSS ile belirtilen kurumlara atanması daha kolay olabilmektedir. Bölüm mezunları bazı özel sektör alanlarında da iş bulma imkanına sahiptir. Önlisans KPSS sınavında yeterli puanı almayı başaranlar başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere çeşitli devlet kurumlarına atanmaktadır. Bölümün başlıca iş olanakları, çalışma alanları şunlardır:
  -Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez teşkilatı
  -Hastaneler
  -Çocuk Evleri
  -Çocuk Destek Merkezleri
  -Sevgi Evleri
  -Sivil toplum örgütleri
  -Mülteci merkezleri
  -Yetiştirme yurtları vb.

  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Maaşları 2017
  Aile ve Sosyal Politikala Bakanlığı bünyesindeki kuruluşlarda memur olarak çalışan mezunlar 2500-2600 lira arasında maaş almaktadır. Çalışılan yere göre farklı kazançlar elde etmek mümkündür.

  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Yorumları Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Nasıl Bir Bölüm İyi mi, Tercih Edilir mi?
  Bölüm tek üniversitede okutulduğu için ve sanırım ilgili üniversite bölüme yeterince sahip çıkmadığı için bölüm hakkında bilgi toplamak gerçekten çok zor. Bu bölümü bu şartlar altında tercih etmek risk olabilir. Sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz bir bölüm ise üniversiteyi aramadan kesinlikle tercih yapmayın deriz.

  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü KPSS Taban Puanları 2016 2017
  Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri KPSS atama puanlarını sizler için derledik. Aşağıdaki tabloda Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri KPSS taban puanları yer almaktadır. Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü KPSS puanları 2016 adlı tabloda hangi senelerde KPSS ataması yapıldığı veya yapılmadığı belirtilmiştir. Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri KPSS atamaları son yıllarda gerçekleşmemiştir. Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri KPSS atama puanları ile ilgili ikinci tabloda, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü de dahil olmak üzere bütün 2 yıllık mezunlarının tercih edebildiği kadrolar yer almaktadır. Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri mezunları kaç puanla atanır,

 7. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar okulun sitesinde bölüm hocasının mail adresi var ulaşabilirsiniz. Ben yazdım ataması nedir unvanı nedir grlen crvap şu. Umarım yardımcı olabilirim.
  Merhaba Hülya
  Öncelikle bölümümüze ilgin için teşekkür ederiz.

  Çocuk koruma ve bakım hizmetleri programı 2015 yılında ilk öğrencilerini aldı ve 2017 yılında da ilk mezunlarını verdi. Çalışma alanları zaten sayfamızda bulunuyor. Bunun dışında kpss formunda yer aldı ve mezunlarımız sağlık teknikeri unvanı alıyorlar. Şu an için kamuya atanmayla ilgili bir kontenjan ne yazikki belirlenmedi. O nedenle öğrencilerimiz şimdilik özel sektör ve sicil toplum kuruluşlarına iş başvurularını yapıyorlar. Süreç içinde çalışmalarımız devam ediyor fakat şuan için net bir şey söylemem zor…bunu dışında bir sorun varsa yine yazabilirsin

  İyi günler

 8. PINARCAN dedi ki:

  bu bolumun ataması var mı biri cevap verebilir mi ?

  1. Anonim dedi ki:

   Arkadaşlar bölüm aşırı iyi kesinlikle tavsiye edebilirm düşünun türkiyede br tane üniversitede var ve yeni 2015 de açılmış bir bölüm açıkta kalmak imkansız gibi yükseltmek te sizin elinizde ben kazandım ve cok mutluyum allah herkesin kalbine göre versin?

   1. Gamze dedi ki:

    Iyi gunler bu kadar cok ovdugunuz bölüm hakkinda neye dayanarak bu ovguyu yapıyorsunuz

   2. Dilara dedi ki:

    Benim puanım 232 ve bu bölümü istiyorum acaba girmem mümkünmüdür?

 9. PINARCAN dedi ki:

  Ben çocuk gelişimi meznym gelir mi bana ? YGS ye de girdim ayrıca 268 ama ??

 10. Güler dedi ki:

  Bu bölümü çok istiyorummm. Sıralamam tutuyo İnşallah gelir
  . Ek puanlı sıralamam 88 binde. Sizce gelirmi

 11. Anonim dedi ki:

  Bu bölümü çok istiyorummm. Sıralamam tutuyo İnşallah gelir

 12. berna dedi ki:

  Bu bölüm hakkında bilgisi olan var mı

 13. Nmnn dedi ki:

  Arkadaslar 305 puana gelirmi acaba

 14. Ercan dedi ki:

  Tebrik ederim okurken bile hepiniz memursunuz memurluk hayatinizda basarilar dilerim…

  1. pelin dedi ki:

   ben düz lise çıkışlıyım 288 puanım eklenmiş puan ile 328 olacak gelir mi acaba ?

  2. Esma dedi ki:

   Nasıl bi bölüm bu ya

  3. irmk dedi ki:

   Ben bu yil bu bölume yerlestim istanbulda fakat atamasi varmı yok mu henuz kesin bir bilgiye ulasamadim siz net olarak boyle yazdiginiza göre sanirim net bir bilginiz var bu konuta hakimsiniz sanirim yardimci olursaniz sevinirim

  4. irmk dedi ki:

   Ben bu yil bu bölume yerlestim istanbulda fakat atamasi varmı yok mu henuz kesin bir bilgiye ulasamadim siz net olarak boyle yazdiginiza göre sanirim net bir bilginiz var bu konuta hakimsiniz sanirim yardimci olursaniz sevinirim

Yorum Yaz