Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çocuk Gelişiminde Anne Kadar Baba da Önemli - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Çocuk Gelişiminde Anne Kadar Baba da Önemli

Bir çocuğun gelişiminde en çok etkili ve önemli olan kişinin anne olduğu düşünülür. Baba ise eve para getirmekle sorumlu olan kişi olarak düşünülür. Baba tüm gün işyerinde çalışıp yorgun olarak eve geldiğinden kendisinden bir şey beklemek yanlış bir davranış olarak düşünülür. Ama tüm bu düşünceler çocuğun gelişimi açısından son derece yanlış ve tehlikelidir.

Her çocuk en az annesine olduğu kadar babasına da ihtiyaç duyar. Çocuğun babası ile paylaştığı vakit çocuğun psikolojisi ve zihinsel gelişimi için son derece önemlidir. Gelişen dünyada anne ve babaların üstlenmiş olduğu görevler de değişmekte ve geleneksel yapıdan uzaklaşmaktadır. Günümüzde anneler de çalışmakta, babalar ise ev işleri ve çocuk bakımında annelere yardımcı olmaktadır.

d-basari3

Çocuk eğitimi oldukça zor bir uğraştır. Bu yolda eğer anne ve baba yeterli bilince ulaşmış ve gerekli farkındalığa sahipse o zaman çocuğun yetiştirilmesinde çok daha az problemle karşılaşılır. Babalar da en az anneler kadar çocuğun fiziki bakımını üstlenmeli ayrıç çocuğun sosyal ve zihinsel gelişimi için birtakım faaliyetlerde bulunarak annelere yardımcı olmalıdır.

Birlikte oyun oynamak çocuğun baba modeli ile büyümesine yardımcı olacak, babasından görmüş olduğu ilgi ve destek çocuğun güven duygusu kanamasını sağlayacaktır. Çocuk gelişiminde baba ilgisinin de en az anne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781