Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Çocuk Gelişiminde Aile mi Daha Önemlidir Yoksa Okul mu

Bu sayfamızda çocuk gelişiminde aile mi yoksa önemlidir sorusunun cevabını vererek çocuk gelişiminde okulun önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Çocuk gelişimi toplum için en önemli konuların başında gelmektedir. Bir çocuğun gelişimin hem aile hem de okul önemlidir fakat bu konuda okulun çok daha büyük bir öneme sahip olduğu doğrudur.

Günümüzde her çocuk eğitimli anne ve babalara sahip değildir. Bu sebeple bazı anne ve babalar çocuk gelişiminde büyük hatalar yapmakta, çocukları geliştirmekten çok onların yetenek ve zekalarını köreltmektedir. Çoğu ailede çocuk gelişiminde geleneksel yöntemler kullanılmakta hatta bazı anne ve babalar çocukların gelişimi için ceza yöntemini kullanmaktadır. Hatta bunun için şiddete yönelen aileler de mevcuttur. Bu sebeple çocuğun ailede yeterli eğitimi alması mümkün değildir.

Okullarda çalışan yönetici ve öğretmenler çocuk gelişimi için gerekli olan bilgi ve eğitime sahiptir. Onlar öğrencilerde neyin eksik olduğunu fark ederek bunu gidermek için en etkili yöntemi kullanmaktadırlar. Bu sebeple çocuk gelişiminde okul çok daha fazla önemlidir.

Çocuk Gelişiminde Okulun Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz