Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çocuk Eğitiminde Anne mi Daha Çok Rol Oynar Yoksa Baba mı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Çocuk Eğitiminde Anne mi Daha Çok Rol Oynar Yoksa Baba mı

Çocuk eğitiminde şüphesiz ki pek çok etken rol oynamaktadır.  Bu etkenler ile birlikte çocuğun doğru ve etkili şekilde büyütülmesinde çevresindeki kişilerin de büyük rolü vardır. Bu kişilerin başında ise anne ve baba gelmektedir. Anne baba tutumları çocuğun hem gelişimini hem de kişilik yapısını çok yakından etkileyen bir faktördür.

Söz konusu anne baba tutumları olunca akla hemen bir soru gelmektedir: Çocuk gelişiminde anne mi daha çok rol oynar yoksa baba mı? Bu soruya cevap verecek olursak çocuk gelişiminde anne ve baba davranışlarından ikisinin de çok önemli olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bu iki seçenek incelendiğinde şüphesiz ki anne çocuk gelişiminde çok daha fazla rol oynamaktadır. Çünkü çocuk anne karnındayken bile anne ile özel bir iletişim içerisindedir. Doğduktan sonra da bu iletişim artarak devam eder.

Çocuk her şeye yabancı olduğu bir dünyada annesini bir sığınak, güvenli bir liman olarak görür. Annesi ile babaya göre çok daha fazla vakit geçiren çocuk annenin davranışlarından ve tutumlarından son derece etkilenir.

Çocuk Gelişiminde Anne mi Baba mı Daha Etkilidir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781