Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çocuğunuzu İlgilerine Göre Yetiştirin - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Çocuğunuzu İlgilerine Göre Yetiştirin

Her çocuğun ilgi alanları farklıdır. Bu alanlar zaman zaman farklılık gösterse de çocuk belirli bir zaman sonra tercihini yapacak ve tek bir alana yönelecektir. Önemli olan bu alanların keşfedilerek çocuk tarafından faydalı ve eğitici hale getirilmesi ve fırsat sunularak yeteneğin körelmesine izin verilmemesidir.

d-basari2

Her anne baba göstermiş oldukları örnek davranışlar ile çocukların ilgi alanlarının şekillenmesine etki etmektedir. Örneğin ressam olan bir annenin çocuğu resim ile erken yaşlarda tanışarak bu alana ilgi duyabilirken; müzisyen bir alenin çocuğu da ileride başarılı bir müzisyen olabilmektedir. Her davranışı ile çocuğa örnek olan anne babalara bu nedenle çok büyük sorumluluklar düşmektedir.

Çocuklarını olumlu alanlara yöneltmek isteyen, onların başarılı bir okul hayatı olasını dileyen anne babalar çocuklar için faydalı olacak alanlara çocuklarını yönlendirmeli ve yeteneklerinin ortaya çıkması için onlara fırsat vermelidir. Bu bir sanat, dans ya da spor olabilir. Çocuk bu sayede kendisini geliştirecek bir uğraş edinecek ve bu alanda çalışarak kendisi ile barışık bir hayat yaşayacaktır.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak da çok önemli bir davranıştır. Bunun için çocuk kitaplar ile küçük yaşlarda tanıştırılmalı ve onların ihtiyaçlarına uygun kitaplar seçilerek çocuğun ruhsal ve bilişsel gelişimine katkı sağlanmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781