Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Çocuğun Başarısında Ailenin Önemi Münazara

Bu yazımızda çocuğun başarısında ailenin önemi münazara kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*Çocuğun başarısında aile, bir eğitim yuvası gibidir. Ailenin çocuk üzerinde psikolojik ve sosyolojik etkisi, doğrudan çocuğun birey olarak hayatına etki etmektedir. Çocuktan beklenti kimi zaman ters tepse de içten içe beklentileri karşılama arzusu ve takdir edilme isteği çocukta başarılı olmayı etkiler.

.  Bir çocuğun başarılı olabilmesi için düzenli bir hayatı olması gerekir. Bu düzeni ipi fazla sıkmadan sağlayacak olan ailedir. Baskıcı otoriter olmayıp, serbest otoriter olarak, bir serbestlik içinde kesin sınırların belli olduğu alanlarda adil ve huzurlu bir ortam başarıyı doğrudan etkiler.

*Ailenin başarıdaki önemi, çalışmaya değil, çabalamaya önem vermesidir. Çalışarak aşılamayacak sorunların olduğuna inanmak, çabaya önem vermektir. Çabayı gören bireyler, çocuklarını takdir ettiklerinde başarı kendiliğinden gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Emriye dedi ki:

    Çocuğun başarısında ailenin rolü çok etkileyici ve çarpıcı bir şekilde açıklanmış tam da münazara için hazırlanmış sanki :) Bence bu yazıyla münazarayı kesin biz kazanacağız :)

Yorum Yaz