Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çocuğum Kahvaltı Yapmak İstemiyor Sıkılıyor - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Çocuğum Kahvaltı Yapmak İstemiyor Sıkılıyor

Çocuğuma kahvaltıyı nasıl sevdirebilirim, çocuğum kahvaltı yapmak istemiyor

Bu soru hemen hemen her annenin kendi kendine yönelttiği bir sorudur. Bazen çocuklar uykudan uyanır uyanmaz yemek yemek istemez. Hele bir de çocuğunuz iştahsızsa ona kahvaltı yaptırmak sizin için zorlu bir iş haline gelebilir. Çocuk bazen saatlerce kahvaltı masasında oturur, tabağındakileri yememek için uzun süre oyalanır. Hal böyle olunca yetişilmesi gereken işler gecikir, servisler kaçırılır, hayat sizin için daha zor hale gelir. Peki çocukların kahvaltıdan sıkılmamaları için ne yapmalıyız, uzmanların bu konudaki önerileri nelerdir?

kahvalti

Bu sorunun en önemli cevabı kahvaltı tabağındaki zenginlik ve farklılık. Eğer çocuk her sabah aynı şeyleri yemezse veya tabağında yiyebileceği ve sevdiği birden çok yiyecek varsa o zaman kahvaltıdan kolay kolay sıkılmaz. Meyvelerle renklendirilmiş bir tabak ya da lezzetli bir omlet çocuğunuzun o sabah ilgisini çekebilir.

Bununla birlikte sütünün içine katacağınız meyveler hem onlara kahvaltı alışkanlığı kazandıracak hem de renkli sunumlarıyla çocuğunuza süt içme alışkanlığı kazandıracaktır. Her ne kadar biraz zor görünse de çocuklarımız için yapamayacağımız şey yoktur. Renkli bardakları taze sıkılmış meyve sularıyla da süsleyebilirsiniz.

Çocuğunuz Kahvaltı Yapmak İstemiyor mu ? Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781