Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çocuğa Yedirilen Yemeğin Miktarına Dikkat - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Çocuğa Yedirilen Yemeğin Miktarına Dikkat

Her anne için çocuğunun sağlıklı beslenmesi büyük önem taşıyor. Çocuk ne kadar tok olsa da anneye çocuğu sanki hep açmış geliyor. Bu düşünce sebebiyle anneler zaman zaman çocuklarını aşırı beslemeye yönelebiliyor. Normalden fazla beslenme ise çocukta birtakım fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açıyor. Bu sorunların başında ise obezite yeme direnci geliyor. Uzmanlar özellikle ilk üç yılın çocuğun beslenmesi açısından son derece önemli olduğu konusunda anne ve babaları uyarıyor.

İlerleyen yıllarda ortaya çıkan çok yemek yeme ya da kronik ve fiziksel hastalıkların temel sebebi olarak aile tutumları ortaya çıkıyor. Ailenin yanlış tutumları sebebiyle çocuklarda yeme bozuklukları oluşabiliyor.

d-gres

Uzmanlar çocuk gelişiminde en önemli dönemin ilk üç yıl olduğunu vurguluyor. Çocuğun ihtiyaçlarının yerinde ve zamanında doğru şekilde karşılanması çocuğun anneye duyduğu güveni etkiliyor. Aşırı mükemmeliyetçi, takıntılı, müdahaleci anneler çocukları kendi istekleri ile yorarak çocuğun anneye karşı dirençli hale gelmesine sebep oluyor. Az yemek yeme, çok yemek yeme ya da yemek seçme gibi davranışların bu dönemde karşılaşılan tutumlarla ilgili olduğu tahmin ediliyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781