Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Çinden Alınarak İpek Yoluyla İstanbul’a Getirilen Malların Hepsi Aynı mıdır Niçin?

Bu yazımızda Çinden alınarak İpek Yoluyla İstanbul’a getirilen mallarında hepsi aynı mıdır niçin kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Asya ile Avrupa arasında bağlantı kuran en önemli ticari yollardan biri de İpek Yolu’dur. İpek Yolu İstanbul – Çin arasında uzun bir yoldan oluşmaktadır. En çok ipek ticareti yapıldığı için bu ismi almıştır. İpek Yolu’ndan dönemin en önemli ticari mallarının kıtalar arasında alışveriş konusu olduğu bilinmektedir. İpek Yolu sayesinde birçok ticari faaliyet güvenle gerçekleşmiştir.

İpek Yolu ile Çin’nden alınıp İstanbul’a getirilen malların hepsi aynı değildir. İpek ağırlıklı ticaret, giyim ve yiyecek ağırlıklı olarak şekillenmektedir. En çok giyim üzerine yani tekstil malzemeleri üzerine ticaret yapılmıştır.Çin – İstanbul, İstanbul – Çin arasında İpek Yolu üzerinden tekstil ağırlıklı ticari faaliyetler gerçekleşmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cevher dedi ki:

    Çinden alınarak İpek Yoluyla İstanbul’a getirilen malların hepsi aynı değildir. Çeşitli türden mallar bu yolla İstanbul’a ulaştırılmıştır. Bu mallardan bazıları tekstil ürünleridir.

Yorum Yaz