Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çiftçiler ve Köylünün Önemi - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Çiftçiler ve Köylünün Önemi

Bu sayfamızda toplumdaki farklı meslek ve grupların görevlerini inceleyerek çiftçiler me köylülerin önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Her toplumda toplumun farklı kesimlerini ayakta tutan çeşitli sınıflar ve meslek grupları bulunmaktadır. Bu meslek grupları farklı ürünler ortaya koyarak toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

Ülkemiz her ne kadar son yıllarda bunda bir azalma olsa da genel anlamı ile bakıldığında bir tarım ülkesidir. Bu sebeple tarım yapan ve birtakım hayvansal faaliyetlerde bulunan kişilerin toplum üzerindeki etkisi de büyüktür. Bu kişiler yetiştirdikleri sebze ve meyveler, hazırladıkları hayvansal ürünler ile özellikle de şehirlerde yaşayan insanların gıda ihtiyacını karşılamaktadır. Çiftçilerin ve köylülerin olmadığı bir ülkede tüm tarım ürünleri ve hayvansal ürünler fabrikalarda üretilecek ve bu gıdalar doğallıktan uzaklaşacaktır.

Köylü ve çiftçiye gerekli önemin verilmemesi sebebiyle günümüzde sebze ve meyveler seralarda, et ve sür ürünleri ise doğallıktan uzak tesislerde üretilmeye başlanmıştır. Bu durumun önüne geçilerek gelecek neslin sağlıklı beslenmesi için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.

Çiftçiler ve Köylülerin Toplumdaki Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. jkj dedi ki:

    güzel yazmışsınız teşekkürler

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781