Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

Çift Diploma Sahipleri KPSS’de Ne Yapacak

Çift Diplomalı Olanlar Hangi KPSS’ye Girecek, Çift Diploma Sahipleri KPSS’de Ne Yapacak

Çift diplomaya sahip olan KPSS adaylarının bu sınava başvurmaları mümkündür. Örnek verilecek olursa bir aday hem kimya hem işletme diplomasına sahipse bu iki diplomayı da belgelendirerek her iki alanda da tercihte bulunabilir. Adayların bunun için tercih esnasında iki diplomayı da sisteme tanıtmaları gerekmektedir.

Ön lisans mezunu oldukları halde ikinci bir ön lisansta okuyan adaylar ellerindeki mevcut diplomaları ile başvuru yapacak. İkinci okunan ön lisan bittikten sonra ise bu diplomayı sisteme ekletecekler.

Bir ön lisanstan mezun olduktan sonra dört yıllık bir lisans bölümünde okuyanlar ilişik keserek bu bölümlerini sisteme tanıtmaları gerekmiyor. Çünkü bu adaylar iki yıl okuduktan sonra ilişik kestiklerinde bu sadece onların ikinci bir ön lisans mezunu olduğunu gösteriyor fakat alan belirtmiyor. Dört yıllık fakültede okuyanlar iki yıldan sonra ilişik kesince yine 3001 kodlu kadroları tercih edebiliyor. Zaten ilk diplomada da aynı kadrolar tercih edileceğinden ikinci bir ön lisansa gerek kalmıyor.

KPSS’de İkinci Üniversitede Okuyanların İlişik Kesmesi Gerekiyor mu Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz