Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

Çiçekli Bir Bitkide Polenlerin İlk Ulaştığı Yer Nedir?

Bu yazımızda çiçekli bir bitkide polenlerin ilk ulaştığı yer nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Çiçekli bitkilerde erkek üreme hücreleri ve dişi üreme hücresi bulunmaktadır. Çiçek kısmında yer alan bu organlar belli kısımlardan meydana gelmektedir. Erkek üreme hücresi, dişi üreme hücresinin etrafını sarmıştır. Çiçekli bitkilerde üreme olayında önemli olan aşamalar bulunmaktadır. Çiçekli bir bitkide erkek üreme hücreleri başçık ve sapçık kısımlarından meydana gelir. Yumurta ise tepecik, dişi borusu, oval bölgeden meydana gelmektedir.

Polen üretimi, erkek üreme hücresi sayesinde meydana gelmektedir. Polenler, tozlaşma sayesinde yumurtaya ulaşır. Dişi üreme hücresinin tepecik kısmı nemli ve yapışkandır. Çiçekli bitkide polenlerin ilk ulaştığı yer tepeciktir. Tepecik, döllenme yoluna ulaşan yolun başıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ecem dedi ki:

    Sizin sayfanız sayesinde ödev yapma sürem o kadar kısaldı ki . E bu da ne demek bilgisayara ve arkadaşlarıma daha çok vakit ayırabilirim. Çok teşekkürler.

  2. kübra dedi ki:

    Ödev yapma sürem sizin sayenizde kısaldığı için artık bilgisayarda oyun oynamaya daha çok vaktim oluyor sizin sayfanızda neler borçluyum bir bilseniz :)

Yorum Yaz