Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Çevreyi Kirleten İnsanlara Mektup Örnekleri Kısa

c12

Bu yazımızda çevreyi kirleten insanlara mektup örnekleri kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sayın çevreyi kirleten arkadaş,

Çevreyi kirletme eylemi çok yanlış bir davranıştır. Eminim ki bunun farkında olan bir arkadaşımızsın. Çevre kirliliği insanlar baştan olmak üzere bütün canlılara ve hatta canlı olmayan çevre unsurlarına da zarar vermektedir.

Bu zarar öyle azımsanacak türden bir olumsuzluk değildir. Dünya var olduğu günden beri oluşumunu tamamlamaya devam ederken insanlığa sunduğu doğal güzellikleri ve imkanları yok etmeye kimsenin hakkı yoktur. Yok edici olarak sadece insanları ya çevre temizliğine özen göstermeyenleri kastetmiyoruz. Bunu seni öne çıkararak da yapmıyoruz.

Şunun farkında olmalıyız ki çevre insan ve canlılar için doğal bir yaşam alanı olarak bütün dengelerini korumak için var gücüyle mücadele etmektedir. Bu mücadeleye destek olmak için seni davet ediyoruz. Bu mücadeleye köstek olacak her türlü davranışı kınıyoruz.

Çevre temizliği insan sağlığı için elzemdir. Hava, su, toprak kirlilikleri hayati sonuçlara gebe olmaktadır. Canlı hayatını tehlikeye sokmak ya da bunun oluşmasını için en ufak desteklerde bulunmak kimsenin hakkı olamaz. Çevrenin hakkı temiz kalmasıdır.

Geleceğimiz için, yeni nesiller için çevreyi temiz tutmak, kullanmak, bırakmak zorundayız. Çevreyle olan bu samimi iletişimimizde artık seni de aramızda görmekten şeref duyarız. İnsan olarak yapmamız gereken çevre temizliğine özen gösterip hayat haklarına sahip çıkmaktır.

Çevreyi Kirleten İnsanlara Mektup Örnekleri Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sevgi dedi ki:

    çok iyi olmuş. Umarım bu mektubu aldıktan sonra artık çevreyi kirletmezler.

Yorum Yaz