Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Çevrenizde Haklarından Mahrum Kalan Çocuklar Olduğunu Düşünüyor musunuz Niçin?

Bu yazımızda çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyor musunuz niçin kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Çevremiz işgal altındadır. Ülke olarak ateş çemberiyle çevrili olan çevremizdeki ülkelerden bizim ülkemize göç etmek zorunda kalan ve temel insani ihtiyaçlar noktasında bile sıkıntı çeken insanların eğitim hakkından mahrum kalarak hayatlarına devam etmeleri söz konusudur. Her ne kadar ülkemiz eğitim hakkı için okullar kursa da yine de kötü niyetli kişiler tarafından çocukların bundan mahrum bırakıldığı görülmektedir.

Savaşların devam ettiği ülkelerde ve sığınılan ülkelerde eğitimin aksaması ya da hiç yapılamaması söz konusu olduğu için bir mahrumiyet yaşanmaktadır. Bu da çocukları olumsuz etkilemekte, erken yaşlarda olgunlaşmalarına ve topluma adapte olmalarında zorluk yaşamalarına neden olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sevval dedi ki:

    Evet .Bazi cocuklar savas olan ulkelerde hala yasiyorlar.O yuzden egitim hakki bile goremiyolar

  2. Sevval dedi ki:

    EVET .Bazi cocuklar savas olan ulkelerde hala yasiyolar .O ulkelerde bazen egitim bile goremiyolar .O yuzden mahrum kaliyolar .

  3. gaye dedi ki:

    Evet bende çevremde haklarından mahrum bırakılan çocuklar olduğunu düşünüyorum. Bazen küçük yaşta zorla çalıştırılıyorlar eğitim hakkından mahrum bırakılıyorlar. Aslında o yaşta bir çocuğun oyun çağı ama o çalışmak zorunda bırakılıyor.

Yorum Yaz