Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Çevrenizde Gördüğünüz Fiziksel Değişimler Nelerdir?

Bu yazımızda çevrenizde gördüğünüz fiziksel değişimler nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Fiziksel değişim, maddenin dış yapısında gerçekleşen değişimdir. Fiziksel değişimde maddenin özellikleri bozulmaz. Maddenin tadı, rengi, durumu değişmez. Sadece kırılma, parçalanma, pörsüme durumları fiziksel değişimlerdendir. Bir maddenin boyutunda, hacminde, miktarında gerçekleşen değişiklikler de fiziksel değişimlerdir.

Çevremizde gördüğümüz fiziksel değişimler, suyun buharlaşması, suyun donması, elmanın kesilmesi, kağıdın yırtılması, kırılma, yırtılma, donma, erime olayları fiziksel değişimlerdir. Kar yağınca su borularının donması fiziksel değişimdir. Yazları eriyen dondurmalar da fiziksel değişimlerdir. Fiziksel değişimler maddenin dışında meydana gelen değişikliklerdir. Fiziksel değişim, mevsim geçişlerinde görülmez. Çünkü yaprakların dökülmesi, renginin sararması gibi durumlar kimyasal değişimlere örnektir. Boyama fiziksel görünümde değişiklik olsa da kimyasaldır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. inatçı keçi dedi ki:

    neden yorum istiyorsunuz

  2. nazan dedi ki:

    Çevrenizde gördüğünüz fiziksel değişimler nelerdir sorusuna benim en basit cevabım şu olur; dondurucuya konulan suyun buz haline gelmesi veya camın düşerek kırılmasıdır.

Yorum Yaz