Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Çevremizde Hangi Canlılar Var

Çevremizde birçok canlı varlık bulunmakta olup, bu canlı varlıklar çeşitlilik göstermektedir. Peki çevremizdeki bu canlı varlıklar nelerdir? Her canlı varlığı göz ile görebilmemiz mümkün müdür? Gözle görülmeyen canlılar nelerdir? Bu canlı varlıkları ne şekilde görebiliriz?  Bu ve buna benzer bir takım sorunun cevabını ya da bu konuya ilişkin çok daha fazlasını, sizin için hazırlamış olduğumuz bu Çevremizde Hangi Canlılar Var adlı yazımızdan bulabilirsiniz.

Çevremizde bulunan canlı varlıkların bir kısmını görebilirken, bir kısım canlı varlığı çıplak göz ile görmemiz mümkün değildir. Hayvanları ya da bitkileri gözle görmek mümkündür. Örneğin her insan, bir kuşu, bir ineği, bir ağacı hatta ufak sinekleri bile görebilmektedir. Doğa üzerinde çok fazla çeşit hayvan ya da bitki bulunmaktadır. Bunların hepsini insan çıplak göz ile görebilir. Fakat bir de gözle görmemiz mümkün olmayan canlı varlıklar vardır. Göz ile görülemeyecek kadar küçük olan bu canlı varlıkları görmek için yardım almak gerekir. Göz ile görülemeyen canlı varlıkları görmek için alacak olduğumuz bu yardımı mikroskop adı verilen bir aleti kullanarak gerçekleştirebiliriz.

Göz ile görülemeyen bu canlı varlıkların çok minik bakteriler ya da mikroplar olduğunu söyleyebiliriz. Bir insanın çok minik olduğundan dolayı bakteri ya da mikropları görmek için mikroskoba ihtiyaç duyduğunu belirtmek isteriz. Mikroskop, bu canlı varlıkların görüntüsünü binlerce kez büyütür ve insanın göz ile görebilmesine olanak sağlar.

Çevremizde Hangi Canlılar Var Adlı Yazımız Hakkındaki Düsüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Ulaştırabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz