Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Çevre Sorunu İle İlgili Gazete Haberi

Çevre sorunu ile ilgili gazete haberi hakkında bilgi kısaca

Dünyanın temiz hava deposu ve akciğerleri olarak bilinen Amazon ormanlarında petrol sondaj çalışmaları nedeniyle kirliliğin arttığı Peru tarafından açıklandı.

Peru Çevre Bakanı Manuel Pulgar Vidal, yaptığı açıklamada Amazon ormanlarında petrol sondaj çalışmaları nedeniyle meydana gelen çevre kirliliğinin ciddi boyutlara ulaştığının altını çizdi.

Ormandaki kirliliğin fazla kurşun, baryum ve krom gibi petrol ile alakalı maddelerden zengin olduğunu ifade eden Vidal, Ekvador’daki Pastaza Nehri’nde Arjantin sermayeli Pluspetrol şirketinin petrol sızıntısından dolayı oluşan kirliliği temizlemedeki çabalarını yeterli bulmadıklarını belirtti.

Ormandaki kirliliği temizlemekten de yine bu şirket sorumlu. Yerel ağızlardan alınan bilgilere göre ise şirket uzun süredir kirlilik konusunda uyarılıyor ancak hükümet bu konuda destek vermede yetersiz.

Bölgede oluşan çevre kirliliğinden ve ormanların tahribatından ülkenin en önde gelen petrol ve gaz üreticisi Pluspetrol şirketi sorumlu tutuluyor. Şirket 2001 yılından beri bu bölgede çalışarak petrol çıkarıyor.

Çevre Sorunları İle İlgili Gazete Haberi Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz