Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Eylül 2020

Çevre Kirliliği Nasıl Oluşmaktadır? İnsanların Çevreye Etkileri Nasıldır?

Çevrenizde oluşan kirlilikleri fark ettiniz mi? Çevre kirliliği nasıl oluşmaktadır? İnsanların çevreye etkileri nasıldır?

Çevre sorunları ülkemizin ve dünyamızın en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Çevre kirliliği nedeniyle her geçen gün dünyamız biraz daha kirlenmekte ve bu nedenle dünyadaki tüm canlıların hayatı tehlikeye girmektedir.

Çevre sorunlarını oluşturan etkenlerin başında insanların bilinçsizliği gelmektedir. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeyen insanlar çevrenin kirlenmesine birinci dereceden etki etmektedir. Çevre kirliliğinin bir diğer sebebi ise gelişen teknoloji ve sanayi alanlarının artmasıdır. Hızla gelişen sanayi alanlarından çıkan atıklar büyük ölçüde çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Fabrikaların gerekli özeni göstermemeleri ve yetersiz denetim çevre sorunlarına yol açmaktadır.

Çevredeki ormanların kesilmesi, atık suların doğaya bırakılması, fabrikalardaki filtre yetersizliği gibi birçok etken çevre kirliliğine sebep olan diğer etkenlerdir. Bu sorun dünyamızı her geçen gün tehdit etmekte ve çevre kirliliğine mutlaka etkili önlemler almak gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz