Çevre Kirliliği Kompozisyon

Çevre kirliliği kompozisyon kısa hakkında bilgi kısaca, Çevre kirliliği kompozisyon

İnsanlar yaşadıkları süre boyunca çevre ile etkileşim içindedir. Çevre insanın tüm faaliyetlerini kapsayan bir ortamdır. Tüm sosyal, ekonomik, fiziksel olaylar çevre içinde gerçekleşir. Her insan çevreye bağımlıdır ve bu nedenle de faaliyetleri sonucu çevreyi etkiler. Bu etki iyi yönde olabileceği gibi kötü yönde de olabilir.

Çevrede yaşayan canlılar çevrenin doğal varlıklarını oluşturur. İnsanların çevrede bıraktığı olumsuz etkiler, bu doğal varlıkları da etkisi altında bırakır. Doğal varlıklardan birinin zarara uğraması ise diğer doğal varlıkları zarara uğratır. Bu şekilde de doğal denge zamanla bozulur. Doğal dengenin bozuk olduğu bir çevrede canlıların devamlılığı da zamanla tehlikeye girer.

İnsanlar düzenli işleyen bir çevreye en çok ihtiyaç duyan canlılardır. Ancak yine de çevreye zarar vermekte en önde gelen canlı da insandır. Çevreyi kirleten insanlar doğal dengeyi de tehlikeye atmış olurlar. Dolayısıyla gelecek nesillerin hayatını da tehlikeye atmış olurlar. Çevrenin kirletilmemesi gerektiği konusunda toplum bilinçlendirilmelidir ve çevreyi kirleten her türlü faaliyet sonlandırılmalıdır. Bu hızla dünya kirletilmeye devam ederse gelecek nesillerin yaşayacağı bir dünya olmayabilir.

cevre-kirliligi

Çevre Kirliliği Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

10 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.