Çevre Kirliliği İle İlgili Yazı Kısa

Çevre Kirliliği İle İlgili Yazılar, Çevre Kirliliği İle İlgili Kısa Yazı

Hayatları boyunca belirli bir mekanda yaşamlarını sürdüren canlıların içinde bulundukları dış ortama çevre adı verilir. Çevrenin bir diğer adı ekosistemdir. Fiziksel unsurları hava, toprak ve su iken insan, hayvan ve diğer canlılar çevrenin biyolojik unsurlarını oluşturur.

Çevre kirliliği dış ortam üzerinde herhangi bir tahrip edici unsurun meydana gelmesidir. Çevre kirliliği sebebiyle hava, toprak ve su üzerinde tahribat meydana gelirken; bu durumdan insan, hayvan ve diğer organizmalar büyük oranda zarar görür. Çevre kirliliğinde yabancı ve zararlı maddeler yoğun oranda ekosisteme karışır ve bu sistemin dengesi bozulur.

Her geçen gün hızla gelişen teknoloji ve büyük şehirlerde artan sanayileşme nedeniyle çevre çok büyük zarar görmeye başlamıştır. Çevrenin almış olduğu bu zararın önüne geçebilmek için hem idarecilere hem de biz insanlara büyük görevler düşmektedir. Çevre kirliliğindeki bu artış sebebiyle doğal kaynaklar zarar görmekte bu durum insan sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir.

Çevre Kirliliğiyle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

53 yorum

  1. Kısa bir şey yazın ödevim hemen bitti beğendim çevre kirliliği hakkında yazı kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

  2. mrb…anamura mutran gideeken anamur alanya aradı daha doğrusu yol kenarlarının çöplük olmasından son derece rahatsız oldum hicap duydum.müslümanlığın baş şartını sadece evde tatbik eden tüm insanlardan üzüntü duyuyorum..bu yolları kimler kontrol eder ve temizler..yazık yazık pis pis yollarda seyir etmek ….

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.