Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2022

Çevre İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda çevre ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanın canlı ve cansız varlıklarla çevrelenmesiyle çevre oluşur. Çevre doğal denge ve döngülerin belli tabiat kanunlarıyla oluştuğu ve sürekli devam ettiği yerdir. İnsan bu bağlamda çevreye bağlı olarak hayatını devam ettiren en gelişmiş canlıdır.

Çevre insanın hayatında canlılığın devamını sağlayan şartların oluşmasını sağlar. Böylece canlılık faaliyetleri devam eder ve insan hayatını sürdürür. Çevre, tarihin eski zamanlara göre şimdilerde insanın daha çok muhtaç olduğu özelliklerini tek tek kaybetmeye başlamıştır.

Gelişen bilim ve teknolojinin amaçsız ve olumsuz kullanılmasıyla her geçen gün çevremiz kirlenmektedir. Kirlilik nerede olursa olsun sağlıksızdır. Sağlık bir ortam da başta insanlar için olmak üzere hiçbir canlı için uygun değildir.

Çevre kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği, toprak kirliliği, ses kirliliği, ışık kirliliği olarak kendini göstermektedir. Ayrıca küresel ısınma da çevreyi tehdit eden bu kirlilikleri daha da çoğaltmaktadır. Çarpık kentleşmeler, sanayi atıkları, fabrikaların yanlış konumlanması ve kurulması, atıkların olduğu gibi denizlere karıştırılması çevreyi olumsuz etkilemektedir.

İnsanların çevreyi korumak için aldığı önlemler çare olsa da yeterli gelmemektedir. Çevreyi koruma, devlet politikaları halini almalıdır. Çünkü çevre bütün canlılar için ihtiyaçtır ve çevre kirliliği önemli bir küresel sorun haline gelmiştir.

Bu nedenlerle çevremizi temiz tutmalı, sağlıklı yaşamaya dikkat etmeliyiz. Canlıların hayatına saygı duymalı ve cansız varlıklara zarar vermemeliyiz. Tutumlu olmalı ve israf etmemeliyiz.

Çevre İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz