Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çevre İle İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Çevre İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda çevre ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vererek çevremizi temiz tutmanın önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanların ve canlıların hayatlarını devam ettirdikleri ve çeşitli yollar ile etkilendikleri doğal, sosyal, ekonomik ve kültürel ortama çevre adı verilmektedir. İnsanoğlu hiçbir zaman çevresinden bağımsız düşünülemez. Çünkü insan, hem bu çevreyi etkilemekte hem de yaşadığı çevreden etkilenmektedir.

İnsanın içinde bulunduğu çevrenin olumsuz şartlara sahip olması, o kişinin de hayatın pek çok alanında olumsuzluklar ile karşı karşıya kalması anlamına gelmektedir. Bu sebeple anne ve babalarımız bizleri okula yazdırırken genellikle iyi çevrelerde bulunan okulları tercih etmektedirler. Pek çok açıdan olumlu özellikler ile dolu olan bir çevrede büyüyen ve yetişen çocuklar ileride daha düzgün, saygılı ve başarılı bireyler haline dönüşmektedir.

İnsan içinde bulunduğu çevreden etkilendiği gibi bu çevreyi olumsuz veya olumlu yönde etkileyebilmektedir. Çevre kirlilikleri genellikle insan etkisi sebebi ile oluşmaktadır. İnsan sağlığı açısından büyük önem taşıyan temiz çevreye ulaşabilmek için insanların doğaya sahip çıkmaları ve çevrelerini korumaları gerekmektedir.

Çevre İle İlgili Yazılar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781