Çevre Bilinci İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfada sizinle çevre bilinci ile ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız.

Çevre bir insanın yaşamış olduğu yerin etrafını kuşatan yer anlamına gelmektedir. Bununla birlikte çevre doğa, tabiat, canlıların yaşamlarını sürdürdüğü yer anlamlarında da kullanılmaktadır. Bir insanın mutlu, sağlıklı ve huzurlu yaşayabilmesi için içinde yaşadığı çevrenin özellikleri büyük önem taşımaktadır.

Çevre ve çevre bilinçlendiğinde akla ilk olarak doğal çevrenin korunması gelmektedir. İçinde bulunduğumuz zamanda hem sanayileşmenin artması hem de nüfusun kalabalıklaşması gibi sebeplerle insanoğlu çevreyi tahrip etmeye başlamıştır. Özellikle büyük şehirlerde çevre kirliliği en büyük sorunların başında gelmeye başlamıştır. Bu nedenle çevre bilinci büyük önem taşımaktadır. Her insan çevrenin korunması konusunda üzerine düşen görevi yerine getirdiğinde daha sağlıklı ve düzenli çevreye kavuşmak mümkün olacaktır.

Çeşitli nedenlerle yok edilen ormanlar, sanayi atıklarının doğaya bırakılması, doğal yaşam alanlarının yok edilmesi, yeşilin korunmaması gibi sebeplerle çevre her geçen gün daha da yok olmaktadır. Bu nedenle çevre bilinci büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı bir geleceğe ulaşmak için çevrenin korunması ve bu konuda bilinçlenmenin sağlanması çok büyük önem taşımaktadır.

Çevre İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.