Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

ÇEVKO Hangi Amaçla Kurulmuştur?

Bu yazımızda ÇEVKO hangi amaçla kurulmuştur kısaca olarak bilgi aktaracağız.

ÇEVKO, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı, çevrenin korunması ve çevre kirliliklerinin azaltılmasıyla, geri dönüşüm sistemlerinin geliştirilmesi ve kullanılması için faaliyet gösteren bir vakıftır.

ÇEVKO, 1 Kasım 1992 yılında kurulmuştur. Çevreyi koruma, çevre kirliliklerinin azaltılması ve geri dönüşümün sağlanması amacıyla hizmet eder. Cam, pil, plastik, ambalaj atıklarının geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması için faaliyetler yapar.

Ekonomiye ve üretime katkı faaliyetleri arasında çevreyi korumak ve çevre kirliliğini azaltmak da bulunur. Bu nedenle geri dönüşümün önemine binaen, çevrenin korunması ve kirliliklerin azaltılması için toplumda bilinçlendirme etkinlikleri de düzenler.

ÇEVKO, özellikle ambalaj atıklarını yeniden değerlendirmek görevi ve amacıyla faaliyet gösterir. Hemen her ürünün ambalajında ÇEVKO’nun adını ve simgesini görürüz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hüsna dedi ki:

    ödevim sonunda bitti, ÇEVKO kuruluş amaçları kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu site sayesinde teşekkürler hazırlayanın ellerine sağlık.

Yorum Yaz