Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Çeşitli Spor Dallarında Sporcular Ellerine Beyaz Renkte Magnezyum Fosfat Tuzundan Oluşan Pudra Sürmektedir. Bu Tuzun Hangi Spor Dallarında, Hangi Amaçlarla Kullanıldığını Araştırınız.

Aşağıda çeşitli spor dallarında sporcular ellerine beyaz renkte magnezyum fosfat tuzundan oluşan pudra sürmektedir bu tuzun hangi spor dallarında, hangi amaçlarla kullanıldığını araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Sporcular sağlıklarına çok dikkat etmek zorundadır. Çünkü spor yaparken sakatlıklara maruz kalabilirler. Sakatlıkların önüne geçmek için daha önceden yapılması gereken sağlık uygulamaları da bulunmaktadır. Bunlardan biri de magnezyum sülfat tuzunun kullanılmasıdır.

Magnezyum sülfat tuzu özellikle ağırlık, koşu, güç gerektiren sporlarda işe yaramaktadır. Bu tuz ödem oluşmasını engellediği için tercih edilmektedir. Bu tuzun özellikle tercih edildiği spor dalları halter, basketbol, voleybol, futbol olarak öne çıkmaktadır. Sporda ödemin oluşması sporcuların çok sık yaşadığı bir sorun olduğu için önlem olarak bu tuz tercih edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz