Cep Telefonuyla SMS İle Alışveriş Mobilexpress

SMS'le alışveriş dönemi başlıyorAlışveriş çılgınlığı internetten sonra cep dünyasına da bulaştı. Son yıllarda gittikçe artan mobil alışverişte, Cep telefonundan kısa mesajla (SMS) alışveriş dönemine geçiliyor..

Mobilexpress firması tarafından geliştirilensistem sayesinde artık cep telefonundan kısa mesaj aracılığıyla alışveriş yapmak mümkün halegelecek. Firmanın amacı, tüketicilerin, bir ilan yada reklamda beğendikleri ürünü anında satın alabilme imkanı sağlamak.

Türkiye ve dünyada ilk kez Mobilexpress tarafından geliştirilen sistemin tanıtımı BebekChilai Restaurant’da da yapıldı. Mobilexpress’in geliştirdiği alt yapı ve teknoloji ile müşteriler SMS ile beğendikleri ürünü satın alabilecek. Üyelerine almak istedikleri ürünü unutmadan, anında, kolay vegüvenli bir şekilde satın alma özgürlüğünü sunan Mobilexpress, iş ortaklarına ise hem reklamlarını hem de tüm cep telefonlarını bir satış kanalına dönüştürme fırsatı sağlamayı amaçlıyor.

Mobilexpress Genel Müdürü Zeynep Şener, geliştirdikleri sistem hakkında bilgi verdi. Şener kısa bir konuşmanın ardından sistemin detaylarının sunumla anlattı.

Mobilexpress, müşterilerine her an her yerde cep telefonları üzerinden kolay alışveriş imkanı sunan yeni bir mobil ticaret platformu olduğunu belirten Şener, ilk iş birliğini Boyner Mağazacılık ile Aralık ayında gerçekleştireceklerini söyledi. Müşteriler mecmua’da beğendikleri ürünün kodunu SMS ile 3570’e gönderdikten sonra çağrı merkezim aracılığıyla üyelik bilgileri alınarak kaydedileceği bilgisini veren Şener, üyelikleri yapılan bu müşteriler sonraki Mobilexpress alışverişlerinde sadece SMS ile satın alabileceklerini dile getirdi.

 ÜÇ AŞAMADA CEP TELEFONUNDAN ALIŞVERİŞ

Mobilexpress sistemi ile alışveriş yapmak isteyen kişi, önce sisteme bilgilerini kaydederek kullanıcı oluşturacak. Bir dergi yada mecmudaki reklamını gördüğü ürünü almak istediğinde, Mobilexpress kodunu cep telefonunuzdan 3570’e gönderecek. Onay işleminin tamamlanmasının ardından sistemdeki kredi kartı bilgisi ile satış işlemi tamamlanacak. Müşterisi, kendisine yine SMS ile gelen sipariş kodu ile ürününün nakliye ve teslim durumunu kontrol edebilecek.

SMS İle Alışveriş Nasıl Yapılır , Cep telefonu Kısa Mesaj İle Alışveriş Yapma , Mobilexpress SMS Alışverişi , Mobilexpress Nedir , Mobilexpress Nasıl Alışveriş Yapılır

Cihan – 24 Kasım 2011

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.