Cep Telefonu Hayatımızı Nasıl Değiştirmiştir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ağustos 2018

Cep Telefonu Hayatımızı Nasıl Değiştirmiştir?

Aşağıda cep telefonu hayatımızı nasıl değiştirmiştir kısaca olarak ele alacağız.

İletişim en önemli ve en temel insani ihtiyaçlardan biridir. İletişim insanlık var oldukça var olmuştur. Çeşitli iletişim yolları zaruri iletişim ihtiyaçları nedeniyle geliştirilmiştir. Seslenerek, vurarak, ateş yakarak haberleşme yöntemleri geliştirilmiştir. Elektriğin icadı ile birlikte haberleşme alanında da devrimler yaşanmıştır. Kablolu iletişim gün geçtikçe gelişmiş ve telefonun bulunmasına kadar varmıştır.

Ardından yaşanan teknolojik ve bilimsel gelişmeler telefonların uydularla yönetilmesine ve cep boyutu seviyesine ulaşmasına yaramıştır. Böylece cep telefonları kullanılmaya başlanmıştır. İnternetin keşfedilmesi ve yaygınlaşması cep telefonlarının da yaygınlaşmasına neden olmuştur.

Cep telefonun yaygınlaşması ve akıllı telefonların da kullanılmaya başlanması hayatımızda bazı değişikliklere neden olmuştur. Bu değişiklikler olumlu ve olumsuz etkilere sahip olmuştur. Cep telefonu sayesinde zaman ve enerji kaybı en aza indirilmiştir. Mesafe kavramı ortadan kalkmıştır.

Cep telefonları sayesinde mobil iletişim teknolojileri gelişmiştir. Böylece mobil uygulamalar da gelişmiştir. Yazılım ve donanım sistemleri alanında yaşanan teknolojik gelişmelerin ekonominin gelişmesini de sağlamıştır. Cep telefonları istenilen zaman da istenilen kişiye ulaşılmasını sağlamaktadır.

Bununla beraber, özel hayatın gizliliği, kişi dokunulmazlığının ihlali gibi durumların yaşanmasına da mahal vermektedir. Bunların engellemesi için yasal düzenlemeler yapılsa da suç oranı siber güvenlik alanında artmaya devam etmektedir. Bu nedenle cep telefonu teknolojileri dikkatli kullanılmalıdır.

Cep Telefonu Hayatımızı Nasıl Değiştirmiştir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. korhan dedi ki:

    Cep telefonu hayatımızı öyle bir değiştirdi ki başta herşey çok güzeldi. İstediğimiz kişiyle istediğimiz anda konuşabilmek ona her an ulaşabilmek güzel bir fırsat. Ama akıllı telefonlar çıkınca insanlar üzerinde oluşan bağımlılık daha çok olumsuz bir yön oldu.

Yorum Yaz