Cemre Düşmesi ile İlgili Kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ağustos 2018

Cemre Düşmesi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda cemre düşmesi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Cemre düşmesi, ilkbaharın başlamasını haber verir. Cemre düşmesi havaya, suya ve toprağa olarak gerçekleşir. Cemre düşmesi bir hafta arayla gerçekleşir. Havaya düşen cemre, havanın ısınmasına, suya düşen cemre suyun ısınmasına, toprağa düşen cemre toprağın ısınmasına vesile olur.

Cemre düşmesi sevinçle karşılanır. Cemre düşmesi doğal dengelerin oluşmasına bağlı olarak gerçekleşir. Cemre düşmesi, doğada gerçekleşen fiziksel olaylara bağlı olarak gerçekleşir. Cemre düşmesi baharın gelişini haber verir. Yaz mevsiminin başlangıcı olarak cemreler düşer.

Doğa olayları insan hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanlar doğada gerçekleşen fiziksel olaylara göre hayatlarına çeki düzen verirler. Cemre düşmesi de buna neden olur. İnsanların doğayı gözlemlemesi tarım ve hayvancılıkta oldukça önemlidir. Bu nedenle tarım toplumlarında doğa olayları yakından gözlemlenmektedir.

Cemre düşmesi tarım toplumlarında doğada gerçekleşen ve havanın seyrini haber veren bir olay olarak algılanmaktadır. Şehirlerde bu durum üzerinde fazla durulmamaktadır. Köy ve kırsal alan hayatında cemre düşmesi yakından takip edilmektedir.

Bilimsel olarak doğanın gözlenmesiyle bir yıllık doğa olayları bile tahmin edilebilir. Toprağın, suyun, havanın, doğaya ait varlıkların üzerindeki değişiklikler doğayı gözlemleyenlerin tecrübe kazanmasına neden olur. Bu tecrübe de doğayı en iyi şekilde bilmek anlamına gelmektedir. Cemre düşmesi de bu tecrübeden meydana gelmektedir.

Cemre Düşmesi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cemile çiçek dedi ki:

    Babaannem çok söyler bu cümleyi cemre düşsün havalar ısınır falan der. Hatta geçen gün Şubat 20 de cemrenin birinin düşeceğini söyledi. Bir de cemre havaya toprağa suya düşermiş.

Yorum Yaz