Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Cemaatle Namaz Kılmanın Kişi ve Toplum Açısından Ne Gibi Faydaları Olabilir?

Bu yazımızda cemaatle namaz kılmanın kişi ve toplum açısından ne gibi faydaları olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Namaz farz olan bir ibadettir. Camide cemaatle ya da mescid ve evlerde bireysel olarak kılınabilir. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere beş vakit olarak farz kılınmıştır. Cuma ve Bayram namazları da bulunmaktadır. Bu namazlar cemaatle kılınması mecburi olan namazlardır. Cemaatle namaz kılmak toplu bir şekilde camide namaz kılmak anlamına gelmektedir.

Namazın cemaatle kılınması toplumsal açıdan birlik ve beraberliği, kardeşiliği, yardımlaşmayı, sosyal ilişkilerde birbirinden haberdar olunmayı, kaynaşmayı, dayanışmayı, barış ve huzur ortamının tesis edilmesini sağlar. Müslümanların birlik olarak gövde gösterisi yapmasına yarar. Müslümanların gücünü ve kuvvetini gösterir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ahsen dedi ki:

    Cemaatle namaz kılmanın kişi ve toplum açısından büyük faydaları vardır. Çünkü cemaatle namaz kılmak, o toplumda dost ve kardeş olabilme fırsatı sunar insanlara. Yardımlaşma ve dayanışma kapıları bu sayede açılır.

    1. mustafa dedi ki:

      Bencede oyle

Yorum Yaz