Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

Çantada Keklik Deyiminin Anlamı ve Hikayesi

Aşağıda çantada keklik deyiminin anlamı ve hikayesi kısaca olarak ele alacağız.

Çantada keklik deyiminin anlamı:

Çantada keklik, elde edilmesi gayet kolay ve mümkün olan bir şeyin elde edilmiş varsayılması anlamına gelen bir deyimdir. Deyimler günlük dilde anlatımı derinleştirmek ve zenginleştirmek için kullanılmaktadır. Mecaz ve kinaye anlamı içermektedir.

Çantada keklik deyimi ile ilgili hikaye:

Ligde takım olarak büyük başarılar elde etmişti. Her ne kadar seneye çok kötü başlasak da kısa sürede takım olduğumuzun farkına vararak bir araya gelip önümüzdeki maçalara odaklanmış ve çok çalışmıştık. Haftalar süren mental antrenmanlar yaparak konsantrasyonumuzu hep yüksek tutmuştuk.

Ligin sonuna doğru liderlik yarışında ilk iki sırada yer almamız mucize değildi ama bu sene için imkansız görülüyordu. Bu motivasyonla hareket ederken senenin en büyük maçı ezeli rakibimizle olan derbimiz de yaklaşıyordu. O kadar kuvvetli hissediyorduk adeta bu maç bizim için çantada keklik gibiydi. Kendimizi şampiyon sayıyorduk.

Derbi haftası geldiğinde antrenmanlar artık durdu. Taktik çalışmalarını geride bıraktık ve mental olarak hazırlanmaya başladık. Böylece beyinsel bir motivasyon söz konusu oluyordu. Kazanacağımıza kendimizi iyice alıştırdık. Maç günü geldiğinde sahaya çıkarken umutluyduk. Hocamız maçın adını çantada keklik koymuştu. Doksan dakika iyi bir mücadelenin ardında ezeli rakibimizi kendi sahasında yenerek şampiyon olmaya çok yaklaştık ve ertesi hafta da kayıp geçerek şampiyon olduk.

Çantada Keklik Deyiminin Anlamı ve Hikayesi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yusuf Emir dedi ki:

    Efsane olmuş beğendim.

Yorum Yaz