Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Canlıların Hayatta Kalabilmeleri İçin Nelere İhtiyacı Vardır - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Canlıların Hayatta Kalabilmeleri İçin Nelere İhtiyacı Vardır

Canlılar yaşamlarını devam ettirebilmek için nelere ihtiyaç duyarlar? Canlılar ihtiyaçlarını nasıl gidermeye çalışırlar? Bu ve bunun gibi bazı soruların cevaplarını elde etmek ya da bu konuya dair çok daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizler için düzenlemiş olduğumuz bu Canlıların Hayatta Kalabilmeleri İçin Nelere İhtiyacı Vardır adlı yazımızı incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

Her canlının hayatta kalması için ihtiyaç duyduğu birçok şey bulunur. Bunlardan en önemlisi su olmaktadır. İnsanların vücudunun önemli bir kısmını su oluşturur. İnsanların gün içerisinde kaybetmiş oldukları su miktarını vücutlarına almaları gerekir. Dolaşım sisteminin düzgün bir şekilde çalışması ve organların görevlerini yerine getirebilmesi için suya ihtiyaç vardır. İnsanların su ihtiyaçları genel olarak aynı miktarda olsa da kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Her insan ihtiyacı olan su miktarını bilmeli ve ona göre su tüketmelidir. İnsanların su içmeden yaşamlarına devam etmeleri mümkün değildir.

İnsanların suya ihtiyaç duymalarının yanı sıra güneşe, havaya ve besine de ihtiyaçları bulunur. Her canlı güneş ışığından faydalanır. En çok güneşd ihtiyaç duyan canlılar ise bitkiler olmaktadır. Hava, oksijen almamız için gereklidir. İnsan oksijen almadan hayatını devam ettiremez.

Canlıların yaşamını devam ettirebilmek icin ihtiyaç duyduğu bir diğer şey ise beslenmek olmaktadır. İnsanlar düzenli ve dengeli beslenerek sağlıklı bir birey olur ve bu doğrultuda yaşamlarını daha kaliteli bir şekilde devam ettirirler.

Canlıların Hayatta Kalabilmeleri İçin Nelere İhtiyacı Vardır Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Almina dedi ki:

  Çok güzeldi ödevime çok yardımcı oldu.?????

 2. Süheyla Akül dedi ki:

  bu site çok güzel olmuş. Sadece su dan bahsetmiş yani tam istediğim gibi.

 3. İsimsiz dedi ki:

  Çok güzel olmuş ödevime çok yardımcı oldu saolun :) .

 4. Defne Çakırova dedi ki:

  merhaba. bu ödevim için çok iyiydi. araştırmam
  için çok iyi ve güzel bir site bulmuşum.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781