Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Canlıların Güneş Enerjisini Nasıl Kullandığını Açıklayan Hikaye

Bu yazımızda canlıların güneş enerjisini nasıl kullandığını açıklayan hikaye kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ormanda, ağaçlar rüzgarı yapraklarla karşılarken, yönlerini güneşe doğru dönemeye başlarlar. Güneş, ağaçların yeşil yaprakları tarafından süzülür. Işık, nefes gibi ağaçları sarar. Güneş enerjisini içine çeken ağaçlar, kendi besini oluşturur. Ormanlar, oksijen deposudur. Ormanlar, dünyanın akciğeri gibidir.

Ormanın derinliklerin yaşayan hayvan türleri de sabahla birlikte güneş ışınlarının sıcaklığını hissetmeye başlar. Uykulu gözlerle yuvalarından çıkan kirpi, köstebek, fare, yılan, böcekler güneş alan bölgelere doğru, yaprakların arasından süzülen ışığa hareket eder.

Güneş ışınları, hayvanların vitamin olarak beslenmesini, güçlenmesini ve kuvvetlenmesini, gerekli enerjiyi elde etmesini sağlar. Bitki ve hayvanlar, orman ekosisteminde bir sabahı böyle karşılar. Öğlene doğru dik gelen güneş ışınları nedeniyle, hayvanlar gölgede serinler.

Bitkiler, oksijen üretmeye devam ederken, ağaçlar gölge yaparak siper olur. Güneş ışınları, enerjinin korunması için belki de hayvanları dinlendirmektedir. Tabiatın kanunu böyle işler. Bu işler, periyodik işler.

Güneş doğdukça, canlılar enerji dolar. Havanın güzelliği manevi bir huzur ortamı oluştururken, güneş ışınları biyolojik olarak bitki ve hayvanları besler ve büyütür. Doğa kendi kendine bir zamanın içinde hapsedilmiş şekilde hayatına devam eder.

Belki güneşin farkında olmayan insanlardır. Alışkanlıklar insanı kör edebilir. Güneş enerjini vitamin olarak ihtiyacı olan insanın, elektrik üretmek için, ısınmak için de güneş enerjisini kullanması gerekir. Yoksa dünya daha kötü ve yaşanmaz bir yer olabilir.

Canlıların Güneş Enerjisini Nasıl Kullandığını Açıklayan Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. çalışkan kız dedi ki:

    Çok kısa ama canlılar güneş enerjisini nasıl kullanır ödevim için yeterli uzun olsaydı yazmazdım.

Yorum Yaz