Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2018

Çanakkale Truva Atı Hakkında Bilgi Kısa

Bu yazımızda Çanakkale Truva atı hakkında bilgi kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Çanakkale – Truva tarihte Troya olarak bilinmektedir. Akhalılar’ın yaşadığı bu yerde şehir surlarla örülmüştür. Yunan birlikleri haçlı seferleri olarak bu bölgeyi ele geçirmek için din merkezli hareket ederek saldırılar başlatmışlardır.

Şehir üzerine akınlar düzenlenmiştir. Savaşlar yaşanmıştır. Şehir harap olmuştur. Şehrin mutlak ele geçmesi için savaş stratejisi ve planı olarak Odysseus, bir ahşap at yapmış ve içine askerler doldurmuştur.

Böylece şehrin içlerine kadar ilerleyerek galip gelmek istemiştir. Bir tanrı simgesi olduğu kabul edilen Truva atına dokunulmadığı için Akhalılar gafil avlanarak ahşap attan çıkan askerlerin hışmına uğramıştır.

İlyada ve Odesa destanlarının anlattığı bilgilerde şehir yakılıp yıkılmış ve çok kayıp yaşanmıştır. Truva atı, şehrin düşmesinde en önemli bir savaş stratejisi olarak görülmüştür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. sefa dedi ki:

  aynen benimki de aynısı senin söylediğinin

 2. sacit dedi ki:

  Teşekkürler. Truva atı ile ilgili bilgi kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 3. ilayda dedi ki:

  çok teşekkur ederim. çok güzel olmuş

 4. İlkay dedi ki:

  Projem için truva atı hakkında bilgi sahibi olmam gerek. Bu yazıda proje ödevimi yapmak için ihtiyaç duyduğum tüm bilgileri elde ettim. Gerçekten harikasınız.

Yorum Yaz