Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Çanakkale Savaşı İle İlgili Yazı

Çanakkale Savaşı İle İlgili Yazılar, Çanakkale Savaşı kısa yazı

Çanakkale Zaferi tarihimizdeki en şanlı ama bir o kadar da üzücü olan bir hikayedir. O zamanlar fakir düşen halk zamanının en ileri gelen güçlü devletleriyle mücadele etmek ve ülkesini korumak zorunda kalmıştır. Bu zafer Türk milletine her zaman gurur vermiştir. İnsanların savaşması birbirini kırıp dökmesi tabi ki çok sevindirici bir durum değildir; ancak savaş sırasında olan olaylardan çıkarılacak pek çok insanlık dersi vardır.

Yardımlaşma ve dayanışmayı seven Türk milleti bu yüce özelliğini yokluk içinde savaşırken bile göstermekten kaçınmamış ve düşman halk demeden herkesin yaralarını sarmaya çalışmıştır. Bu zafer vatanı uğruna küçücük bebeğinden vazgeçmek zorunda kalmış annelerin hikayelerini barındırır. Karşı cepheden gelen yaralıların bile bir Türk gibi yedirilip içirildiği, onların da iyileştirilmeye çalışıldığı bir zaferdir bu zafer.

Bu kahramanlık hikayesinde 250 bin askerimiz şehit düşmüştür ve mehmetçiğin çoğu daha çocuk sayılacak yaşlarda, eli silah bile tutmamış haldedir. Tüm şehitlerimiz en büyük övgülere ve rahmete layıktır ve bize de onların bizlere bıraktığı bu mirası elimizden gelenin en iyisiyle korumak düşer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz